Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
76 postów 1593 komentarze

Tomasz Urbaś

Tomasz Urbaś - Przewodniczący Ruchu Wolność i Godność

Patrioci łączą siły. Sztab wolnych wyborów.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po raz pierwszy w historii Polski organizacje społeczne i polityczne o szerokim spektrum programowym rozpoczynają współpracą, której celem jest rozbicie skostniałego monopolu politycznego partii Okrągłego Stołu.

W czwartek 22 września 2011 r. w siedzibie Nowego Ekranu spotkali się przedstawiciele:

 1. Komitetu Wyborczego Marka Króla,
 2. Komitetu Wyborczego OLW Nowy Ekran,
 3. Kongresu Nowej Prawicy,
 4. Prawicy Rzeczypospolitej,
 5. Ruchu Wolność i Godność,
 6. Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej,
 7. Stowarzyszenia na Rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych *),
 8. Stowarzyszenia Pro Milito,
 9. Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej,
 10. Unii Polityki Realnej,
 11. Wrocławskiego Komitetu Patriotycznego

inaugurując posiedzenie sztabu, którego misją jest doprowadzenie do wyborów opartych o nie uprzywilejowujące partii Okrągłego Stołu nowe prawo wyborcze. Wskazano, że system wyborczy w Polsce jest obarczony grzechem pierworodnym kontraktowych wyborów do Sejmu w 1989 r. Siły Okrągłego Stołu zagwarantowały sobie faktyczny monopol w polskiej polityce poprzez wadliwe prawo wyborcze, czerpanie funduszy publicznych na własne potrzeby oraz kontrolę mediów zwłaszcza publicznych. Stanowi to naruszenia wolności wyboru i fundamentalnych zasad demokracji.

W czasie posiedzenia sztabu rozważano aspekty prawne protestu przeciwko ważności wyborów oraz zarzutu niekonstytucyjności Kodeksu wyborczego. Dyskutowano o inicjatywie legislacyjnej nowego prawa wyborczego opartego o jednomandatowe okręgi wyborcze. Wśród istotnych elementów strategii wskazano na doprowadzenie do pokojowego protestu społecznego.

Sztab uznał za konieczną współpracę opartą o zasadę autonomii każdej organizacji i dobrowolności udziału w przygotowywanych przedsięwzięciach. Połączenie sił do konkretnych zadań umożliwi osiągnięcie społecznej masy krytycznej umożliwiającej realizację misji. Utworzenie kanałów komunikacji może stanowić zaczyn wspólnych prac programowych. Różnice programowe nie stanowią zarzewia dezintegracji. Są wzajemnie szanowaną przez współpracujące organizacje wartością ułatwiającą znalezienie oryginalnych rozwiązań problemów Polski i Polaków.

Jednogłośnie opowiedziano się za formułą otwartą dla każdej organizacji patriotycznej podzielającej misję sztabu. W szczególności przedstawiciele współpracujących organizacji będą zachęcać do współpracy inne znane im organizacje. Podkreślono, że od zarania inicjatywa jest niewrażliwa na rozgrywanie przez przeciwników politycznych kwestii agenturalności. Wypracowano konsensus, że sztab jest otwarty na współpracą z każdym, kto jest polskim patriotą, a weryfikacja ewentualnych zarzutów będzie oparta o zasadę poznacie po owocach.

Sztab przyjął formułę cyklicznych spotkań konsekwentnie precyzujących poszczególne elementy strategii w formie działań taktyczno-operacyjnych.

*) Uczestniczył członek Stowarzyszenia na rzecz JOW nie mający formalnego upoważnienia organu statutowego.

KOMENTARZE

 • @autor
  Jako uczestnik spotkania potwierdzam, że było budujące :)
 • JAK to zrobimy?
  Bez pieniędzy, bez środków masowego przekazu - ostatnie cyrki z dystrybucją "wprost przeciwnie" oraz odmową puszczenia reklam "gazety polskiej" DOWODZĄ jasno, że ONI kontrolują absolutnie wszystkie strategiczne obszary: parlament, najważniejsze urzędy, sądy, WSZYSTKIE liczące się media, największe firmy, itp. itd...

  Proszę o konkrety: jak dotrzemy do rodaków rozsianych po całym kraju?

  Być może jestem w gorącej wodzie kąpany - ale wszyscy wiemy, że CZASU już nie mamy za wiele. A szkoda byłoby zaprzepaścić taką okazję jaką są DARMOWE SPOTY wyborcze W PUBLICZNYCH MEDIACH.

  Zdążycie jeszcze wspólny spot przygotować?
  Np. Uświadamiający ludziom, żeby głosowali na kogokolwiek BYLE NIE tych darmowzjadów z obecnych partii parlamentarnych?
 • @autor
  Za tą 8. to się będziecie musieli tłumaczyć u Pana Aleksandra. Oj, jo, joj ...
 • @Freedom
  Nie byłoby głupie gdyby Korwin w czasie antenowym nie puszczał, jeśli dostanie taka sposobność, głupawych clipów, ale apelował o unieważnienie wyborów. Jak bojkot, to bojkot. Jak kontra, to kontra.
 • YEAH!!!
  :)
 • Czy nie jest już czas na drugą Solidarność i na dokończenie dzieła?
  http://img651.imageshack.us/img651/5170/plakat1989.jpg
 • @norwid
  Zgadzam się. Najważniejszym problemem do rozwiązania jest budowa systemu artykulacji interesów społecznych. Kto widział to wie: poseł to może niewiele, lobbysta wszystko. System wyborczy ma usunąć "raka lobbingu". JOW ro ruch akurat w przeciwnym kierunku.

  Uważam, ze wokół tego problemu powinniśmy zbudować bazę analityczną przy pomocy narzędzi SWOT. O kształcie ordynacji wyborczej nie mogą zadecydować ugrupowania hałaśliwe, a rozsądne.
 • Ech... mam złe przeczucia, oj Ściosy będą padały za Pro Milito choćby i PiS nie będzie zachwycony
  JOW nie może być żadnym fundamentem wspólnym. Kto nie jest za JOW także jest patriotą, to tylko jedna z cholernie złych wersji ordynacji i wcale nie jest taka wspaniała jak to się niestety tu na NE też na ogół głosi. Zresztą po wyborach w senacie będzie coś wiadomo. Ludzie przecież mają wybór, mogą odrzucić kandydatów PO, SLD, PSL, a nawet PiS. W wielu miejscach są już niezależni kandydaci, bądź z Prawicy Marka Jurka czy Nowej Prawicy, czy jeszcze inni.

  Zatem nie skupiajmy się na JOW. Kto chce niech to promuje, nie zmuszać do tego wszystkich, bo wysiadam choćby z tego głupiego powodu.

  Finansowanie partii jest ważną kwestią, ale ważne co się proponuje w zamian za pogrzebanie obecnego systemu. Odpis 1% to złe rozwiązanie. Obecne darowizny też. Partie zawsze mają być górą? Niby dlaczego? Tu trzeba egalitaryzmu i wymuszania tworzenia wielkich ruchów, które będą miały możliwości partii. Do władzy nie może aspirować kanapa, a ruch z setkami tysięcy członków, działaczy, sympatyków. Ich składki powinny finansować ruchy i wybory. Równe, małe, ustawowe składki od jednego peselu jedna. Istotne na co. Istotna księgowość politycznego ruchu i komitetu wyborczego, oraz równy dostęp do mediów, przestrzeni publicznej, reklamowej. Widzę to dosyć dosłownie, jako wyznaczone np tablice gminne podzielone na sektory dla kandydatów, dla partii. Takie parki wyborcze i tyle. Bez zaśmiecania całych miast, gmin. PKW powinna też utworzyć portal wyborczy z rozszerzonymi profilami startujących stron. Wtedy WiG będzie miał jakieś porównywalne warunki nawet z PO. Oczywiście TVP powinna dać taki sam czas wszystkim, żadnej komercji płatnej. Powinien być osobny kanał wyborczy, publiczny. Na początek internetowo-satelitarny.

  Co do tego zebrania.
  Istotne jest żeby strony do wyborów startowały jako front-konfederacja razem. Każda strona zostaje przy swoim programie, wzajemne sprzeczności nie mają znaczenia, tu zasadniczą kwestią jest ISTOTA DEMOKRACJI, prawo do skutecznego (ordynacja wręcz wymusza takie zjednoczenie) przedstawicielstwa, to zostało zakłócone antydemokratycznym systemem o którym można opasłe tomiska spisać.

  Całość tych sił (to na razie forpoczta mam nadzieję) jest już partnerem dla PiS. To zaś oznacza PRZEŁOM. Niestety nie powstał ten projekt przed wyborami, źle się stało, a wszyscy tego oczekiwaliśmy. DLACZEGO PYTAM, DLACZEGO nie dogadaliście się przed wyborami kiedy dla każdego dziecka było jasne że to absolutnie konieczne?

  Kolejność na listach może być losowa, może być alfabetyczna, mieszana, negocjowana, wszystko jedno. Można się dogadać. Istotne żeby startowali kandydaci na których wyborcy będą głosować niezależnie od ich miejsca na liście.
 • @Marek Kajdas
  "DLACZEGO PYTAM, DLACZEGO nie dogadaliście się przed wyborami kiedy dla każdego dziecka było jasne że to absolutnie konieczne? "

  Do tanga trzeba "-orga" ... to i tak idzie jak burza, uwierz i tak naprawdę dziwię się, że to w ogóle jest możliwe.
 • Pierwsze oznaki histerii:
  http://eska.salon24.pl/345542,mayday-mayday-jest-dobrze
 • @carcajou
  Jak ja w końcu przyjadę do tej stolycy i Ci przywalę, to się nogami nakryjesz:))
  Jaka histeria?
  Ja się cieszę, autentycznie - nareszcie wiadomo, kto jest kto i o co chodzi.
  Co ja się namęczyłam, nawypisywałam, linków nawstawiałam przez lata i nic.
  A tu proszę - jedna informacja i wszystko jasne.
  Nareszcie wszystkie kury w jednym kojcu.
  Jak dla mnie - genialne posunięcie.
  Trzeba mieć naprawdę nasrane w głowie, żeby się dać tak wpuścić:)))
  Ale jaja.......
 • @eska
  Spokojnie, powinno być dobrze, jestem optymistą. Wpadniesz to sobie pogawarim :))
 • @carcajou
  Jest dobrze!
  Jurka nie ma, Korwina nie ma - reszta się nie liczy!
  Tylko Wam podziękować za to ujawnienie:))
 • @eska
  Widzisz, tak to już jest:

  "CHCESZ MIEĆ PRZERĄBANE - ZADAJ SIĘ EKRANEM (najlepiej nowym:))"

  http://carcajou.nowyekran.pl/post/26219,chcesz-miec-przerabane-zadaj-sie-ekranem-najlepiej-nowym

  Jak do tego dodasz wyrok SN dzięki któremu będzie można odkręcić sprawę prywatyzacji SPEC, to powinnaś już mieć pełny obraz dywersyjnej roboty NE.
 • @carcajou
  "Za tą 8. to się będziecie musieli tłumaczyć u Pana Aleksandra. Oj, jo, joj ..."

  Pan Aleksander i spółka kiedyś będą tłumaczyć się za grę takimi argumentami. Kompleksy i brak merotyryki, którą ma przykryć ekscytacja...
 • @Marek Kajdas
  "Całość tych sił (to na razie forpoczta mam nadzieję) jest już partnerem dla PiS. To zaś oznacza PRZEŁOM. Niestety nie powstał ten projekt przed wyborami, źle się stało, a wszyscy tego oczekiwaliśmy. DLACZEGO PYTAM, DLACZEGO nie dogadaliście się przed wyborami kiedy dla każdego dziecka było jasne że to absolutnie konieczne?"

  Ani PiS, ani PO, ani SLD nie są dla nas żadnymi fetyszami. Kwestia koalicjanta to dzielenie skóry na niedźwiedziu. Po wyborach równie dobrze może nie być PiS lub PO. Tak jak nie było ich np. w 2000 r. Skupiamy się na zadaniu, które ma uderzyć w każdą z partii Okrągłego Stołu. Solidarnie...

  Wybory są 9 października. Dogadujemy się jak najbardziej przed wyborami skupiając się na misji. I tymi. I kolejnymi. Nieuchronnymi. Przyspieszonymi...
 • @Nathanel
  "Prosze mnie obudzić jakśie te organizacje połączą pod jednym kierownictwem"

  Nie mielibyśmy nic przeciwiko temu, ani nasi polityczni przeciwnicy również spali. Głęboko :-)
 • @eska
  "Trzeba mieć naprawdę nasrane w głowie, żeby się dać tak wpuścić:)))
  Ale jaja......."

  Rozumiem Pani uczucie zaniepokojenia. Dobre czasy dla partii Okrągłego Stołu kończą się...
 • @norwid
  "Diagnoza w części realizowana przez Urbasia, czego dowodem jest jego obecna notka"

  Nie podzielam Pana poglądu. Soros był przy wylęganiu i przepoczwarzaniu partii Okrągłego Stołu. Spójrzmy na nazwiska jego uczestników i zobaczmy co później wylęgło się...
 • Cele
  "Po raz pierwszy w historii Polski organizacje społeczne i polityczne o szerokim spektrum programowym rozpoczynają współpracą, której celem jest rozbicie skostniałego monopolu politycznego partii Okrągłego Stołu."

  Są jakieś inne cele?
 • Strategia i taktyki
  "Sztab przyjął formułę cyklicznych spotkań konsekwentnie precyzujących poszczególne elementy strategii w formie działań taktyczno-operacyjnych."

  Dacie radę posklejać coś za dziesięć lat?
  Coś mi się wydaje, że powiedzenie: "operacja się udała - pacjent umarł", nabiera właśnie nowego znaczenia. Oto dzieje się historia powtórek z rozrywki.
 • Konfederacje i misje
  "Sztab uznał za konieczną współpracą opartą o zasadę autonomii każdej organizacji i dobrowolności udziału w przygotowywanych przedsięwzięciach. Połączenie sił do konkretnych zadań umożliwi osiągnięcie społecznej masy krytycznej umożliwiającej realizację misji."

  No cóż, są z historii Rzeczpospolitej znane różne Konfederacje. Twórcy zawsze mówili o sobie, że są patriotami. Historia nie była już tak jednomyślna.

  Co jest tą misją? Cel już znamy.
  Co to jest masa krytyczna? Gdzie ona się gromadzi i jak ma się ujawnić?
 • Organizacja i struktura
  "Sztab uznał za konieczną współpracą opartą o zasadę autonomii każdej organizacji i dobrowolności udziału w przygotowywanych przedsięwzięciach."

  Kto tworzy sztab? Czy przedstawiciele każdej z wymienionych tu organizacji? Czy jest to raczej struktura nadrzędna wobec udziałowców, która będzie planować taktyki i strategie do misji obalenia partii Okrągłego Stołu?
 • Pozostawiam to bez polemiki
  Bo polemiki są wrzucane do piwnicy na Nowym Ekranie.

  powodzenia
 • CHYBA RZECZYWIŚCIE
  niezbędna jest dyskusja, czy JOW, to jest (TYLKO?) to, czego teraz potrzebujemy.

  Kto jest przygotowany na JOW? Czy prawdziwi patrioci, czy cwaniaki?

  Panie Tomaszu,
  Kto był pomysłodawcą tego "zebrania"? Kto był inicjatorem?
 • @Tomasz Urbaś
  Czy ma Pan oczy i uszy szeroko otwarte i w pełni rozumie, co się dzieje? Czy może ktoś wykorzysta Naszą naiwność i po raz kolejny Polska zostanie wystrychnięta na dudka?

  Czy w razie, gdyby działo się coś niepokojącego w tej "koalicji", będzie Pan miał odwagę, żeby głośno i wyraźnie o tym powiedzieć? Czasem trzeba poświęcić jeden organizm dla innego - ważniejszego...
 • @carcajou
  Gwoli wyjaśnienia.

  Pierwsza Solidarność została zniszczona. Zniszczyli ją: Grupa Michnik/Kuroń/Gieremek, Grupa wałęsy, Grupa Jaruzelski/Kiszczak.

  Druga Solidarność została stworzona przy udziale wyzej wymienionych grup.

  Chcesz budować trzecią? Z kim? Zyczę powodzenia.
 • @Tomasz Urbaś, wszyscy
  O ile wiem - nie na spotkaniu nie ustaliliście 'pod jakim sztandarem przystępujecie do boju".
  Czyli brak idei spajającej wszystkie te ugrupowania. Bo hasło patriotyzm, Polska i podobne - to już się trochę przejadło, jeśli za tym nie kryją się wartości.
  WiG - to nie idea, a rozszerzony program.

  ŁŁ napisał o wspólnych celach.
  Dobrze.
  Tylko komu to ma służyć? Społeczeństwu? W jaki sposób?

  Potrzebna jest wielka idea. Taka, która może pobudzić serca i umysły. Bez tego nie da się nic rozsądnego zbudować. Bez niej - to tylko kolejne zawracanie kijem Wisły.
 • TRZEBA ZWRÓCIĆ UWAGĘ:
  CO PRAWDA://W przeprowadzonym w 2008 roku przez OBOP badaniu za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych wypowiedziało się 64% ankietowanych, przeciwko – 13%, obojętność lub brak opinii wyraziło 23%[5]//

  ALE:

  POTENCJALNE ZAGROŻNENIE: //potencjalne sprzyjanie regionalizacji czy uetnicznienie wyborów (nadreprezentacja żydowska).//

  ORAZ:

  WIELOKROTNIE PORUSZANO:
  //Wskazano, że liderzy ruchu JOW unikają dyskusji na temat charakteru narodowego Polaków i doświadczeń historycznych, odpowiedzi na pytanie: co najbardziej przeszkadza naszym przeciwnikom w całkowitym złamaniu narodu. Nie chcą dyskusji o pryncypiach ideowych sugerując, że schematyczne rozwiązania zastąpią wszystko. Naśladują oni rozwiązania stosowane w krajach anglosaskich, protestanckich.//

  Brak ustalenia PARADYGMATU, AKSJOLOGII, które powinny mieć charakter w istocie CHRZEŚCIJAŃSKI, jest największym problemem tego kraju. Niezależnie bowiem od przyjętych rozwiązań, bez jasno określonej podstawy aksjologicznej, nie dojdzie do porozumienia i wygra PIENIĄDZ.
 • @Piotr F. Świder
  Panie Piotrze. Ktoś niedawno napisał pod poprzednim wpisem, że polityk potrzebuje cierpliwości.
  To było pierwsze spotkanie sztabu. A Pan by chciał, żeby co zostało zrobione?
  Spokojnie, ważne, że zaczynają wszystkie organizacje ze sobą rozmawiać i udaje się stanąć ponad egoizmy i własne różnice.
  To jest proces, a nie akcja pieczenia chleba. :)
 • @Piotr F. Świder
  "Kto tworzy sztab? Czy przedstawiciele każdej z wymienionych tu organizacji?"
  Przedstawiciele każdej z organizacji wchodzą w skład.
 • @space
  "Czy w razie, gdyby działo się coś niepokojącego w tej "koalicji", będzie Pan miał odwagę, żeby głośno i wyraźnie o tym powiedzieć?"

  Będzie miał. :)
 • @Mariovan
  Jest problem "zdolności koalicyjnej" tych kanap. Mam zatem pytanie: czy to się okaże z czasem i w momencie najmniej odpowiednim, czy będą zastosowane metody, aby tę zdolność przebadać na wstępnie? Deklaracje to mowa trawa.
 • @Jurand - w kwestii numeracji
  Ta druga to nie była prawdziwa.
 • @nikander
  Nie wybiegajmy za daleko w przyszłość. :)
 • Pewna partia
  Pewna partia z rodu Okrągłego Stołu straciła monopol na patriotyzm. To jest bolesne. Zwłaszcza dla fanatycznych zwolenników (ok. 10 % ogółu Polaków). Ta partia, tak jak i inne z tego rodu ma przećwiczone metody dezintegracji przeciwników. Jest tak bezczelna, że umieszcza agentów służb specjalnych na swoich listach i szczyci się tym. Zapewne nie po to, aby tylko sprzedawali kawałki komu dla dobra partii i wodza dawali d...py. Z powodu monopolu we łbach się poprzewracało... Sprawy Polski przestały być dla nich ważne.
  Myślenie o celach programowych, a nie posadkach w takiej sytuacji jest dla nich traumatyczne. I bardzo dobrze. Może wstrząs przyniesie im otrzeźwienie. Ale to nie nasz problem.
 • @Mariovan - jednak pozostają obawy
  U mnie na wsi każdy wie, że "jeszcze się nikt nie narodził coby każdemu dogodził". Nikt więc takiego nie szuka. W partiach politycznych sytuacja jest odmienna. Tam zwykle szef uważa, że to ON, i tylko ON, jest tym mesjaszem. Na skutki to raczej nie ma co czekać, bo one są wiadome. Już na samym początku należy to rozsądnie poustawiać. WIALNIA! http://nikander.nowyekran.pl/post/27064,tomaszu-urbas-to-sie-da-posklejac

  Koncepcja "aurea mediocritas" nigdy nie cieszyła się w Polsce uznaniem...
 • 8. Stowarzyszenia Pro Milito
  No to na Salonie 24 i w PIS-ie macie przechlapane... ;) Jak dla mnie tylko wojsko i wywiad moga ujawnić prawdę o katastrofie smoleńskiej bo nawet Macierewiczowi się już odechciało

  Jesli chodzi o JOW to coraz bardziej jestem do tej idei przekonany:

  - ograniczenie ilości wymaganych podpisów do np. 200 a nie 2 tys.
  - obowiązkowa KAUCJA np. 5 tys. zł lub 1,5-krotność średniej pensji w gospodarce co ograniczy ilośc kandydatów - idiotów
  - wymagany wiek min. 30 lat
  - wymagane wykształcenie wyższe magisterskie
  - brak refundacji kampanii z naszych podatków - jak widze całe miasto oblepione bzdurnym syfem (dominuje tu PO, innych partii nie widać) to mi się niedobrze robi
  - możliwość odwołania danego posła w trakcie kadencji przez dany okręg w drodze referendum !!!
  - brak progu wyborczego, ewentualnie próg 5 % dla partii politycznych na dane województwo a nie cały kraj
  - ograniczenie uposażeń poselskich
  - zniesienie finansowania partii politycznych z budżetu - tylko składki i odpisy 1 % od podatku (na kościół, partię, stowarzyszenie - kto kogo lubi temu przeznacza)

  JOW dla Senatu i zniesienie progów doprowadziło do wzrostu aktywności wyborczej w społeczeństwie i przełamania monopolu partyjnego
 • @Acontrario
  Powyższą sytuację można również ocenić: mądry Polak po szkodzie, gdyby KNP, UPR i P Jurka wystartowały razem toby miały listy w całym kraju, ale nie, każdy sobie rzepkę skrobie to macie za swoje, może to coś nauczy polskie partie kanapowe że przed wyborami trzeba tworzyć porozumienia wyborcze i startować RAZEM
 • Tak przy okazji...
  Czy KNP Korwina Mikke i UPR popierają:

  - prywatyzację Lotosu, Orlenu, PKO BP i KGHM?
  - urynkowienie zasobów gazu łupkowego?
  - likwidację "niewydolnych rynkowo" polskich śp. stoczni?
  - prywatyzację lasów i parków narodowych?
  - prywatyzację służby zdrowia i szkolnictwa?

  Jeśli tak to nie widzę różnicy między nimi i PO - na mój głos nie liczcie
 • @Acontrario
  "Jeśli tak to nie widzę różnicy między nimi i PO - na mój głos nie liczcie"

  Zaszło jakieś nieporozumienie. Sztab nie wystawia kandydatów w żadnych wyborach. Mamy inny cel.
 • @Łażący Łazarz
  To nie tak, że coś może nie wyjść. To musi wyjść! Zadbajmy zatem o dobre rozwiązania na starcie.
 • @Freedom
  "Np. Uświadamiający ludziom, żeby głosowali na kogokolwiek BYLE NIE tych darmowzjadów z obecnych partii parlamentarnych?"

  Wycofaj się z tego pomysłu!!!

  Nie można prosić Boga, żeby sąsiadowi krowa zdechła, gdyż ma o jedną więcej niż ja.

  Trzeba starać się o to, żeby mieć tyle co sąsiad.
 • @Tomasz Urbaś
  czyli co konkretnie uzgodnili patrioci? Za kolejnych dwadzieścia lat wreszcie dojdą do wniosku, że JOW to jednak dobry pomysł?

  … o VI Marszu o JOW nie słyszeli, nie czytali?

  http://www.jow.pl/blog/jerzyprzystawa/vi-marsz-o-jow-6102011.html

  Pozdrawiam,
 • @Pawlo
  "czyli co konkretnie uzgodnili patrioci? Za kolejnych dwadzieścia lat wreszcie dojdą do wniosku, że JOW to jednak dobry pomysł?"

  Przyjęliśmy jako zasadę informowanie o przedsięwzięciach od fazy ich realizacji, a nie przygotowywania.

  Co do JOWów, proszę rzucić okiem na organizację w pkt 7.

  Pozdrawiam
 • @Tomasz Urbaś
  powtórzę pytanie, które pozostało bez odpowiedzi:

  czy patrioci słyszeli o VI o Marszu o JOW (może od przedstawciela organizacji w pkt 7?), jeśli tak, co postanowili w tej sprawie?
 • @carcajou
  "Czy nie jest już czas na drugą Solidarność"

  Mnie wystarczyło jednej Solidarności. Ja tęsknię za solidarnością.
 • @Pawlo
  Pozostając w tej konwencji:

  już w swoim poprzednim poście w zasadzie znajdzie Pan odpowiedź na swoje pytanie :-)))

  Pozdrawiam
 • @Tomasz Urbaś
  "Mamy inny cel."

  A jaki?
 • @waldemar.m
  "misją jest doprowadzenie do wyborów opartych o nie uprzywilejowujące partii Okrągłego Stołu nowe prawo wyborcze"
 • @all
  Na razie tylko Eska przypuściła atak, czekam aż Ścios i Seawolf wrócą z narady sztabowej ;-) i odbiorą rozkazy.
  Naostrzą pióra i na bagnety na wezmą :)
 • @t-rex
  "Skupienie wokół zadania, a nie programu, jest PRZEWAGĄ JAKOŚCIOWĄ"

  Dokładnie !
 • @Mariovan
  Pióra a la James Bond? :-))))
 • @t-rex
  No to już widzę, na jaką chorobę umrze ta inicjatywa: na stosunek do JOW.
  Czy to już zaproszenie na pogrzeb?
 • @Tomasz Urbaś
  Kiedy w jednym miejscu możemy się spodziewać deklaracji programowych poszczególnych partii i ich postulatów legislacyjnych. Ot tak dla porównania.
  To że WIG to ma to wiem.
 • @t-rex
  "...Po co komu to krakanie?..."

  Lepiej aby niektóre problemy były "kwestiami otwartymi". Przynajmniej na początku.
 • Tak nas odbierają - treść ukryta więc wklejam:
  "Szczerze mówiąc
  taka odkrytka i na mnie zrobiła wrażenie. Chciałem nawet powiedzieć o tym carcajou, ale pewnie wyśmiałby mnie.
  Plan B uruchomiony. Z jednej strony Palikot, z drugiej wymienione kanapy i po środku PJN. Słowem nowy front jedności narodu.
  Nie wiem tylko czy plan A (PO, SLD, PSL) już o tym wie, że spisany został na straty, a zwłaszcza Tusk."

  http://eska.salon24.pl/345542,mayday-mayday-jest-dobrze#comment_5030763
 • @Acontrario
  Jakie to proste!

  A KNP i RPP popierają zmniejszenie liczby urzędników - ergo nie ma między nimi różnicy?

  Bardzo wąskie spojrzenie. Porównaj programy, programy wyborcze, statuty ideowe - jeśli PO jakiś ma.
 • @t-rex
  co z tego że jwo jest niezgodne z konstytucją? :)

  konstytucja nadaje się do wymiany (krritv np. do wykreślenia itd) / poprawy
 • @
  Śmiech na sali ,dla mnie to takie jebanie kotka za pomocą młotka,
  opuszczam ten Bajkonur.
 • @t-rex
  "...Między Wolnymi Wyborami (postulat sztabu) a JOW-ami zachodzi znak równości..."

  Dupa Jaś szlachcic węgierski...

  No to mamy interpretację jurystudencji wolnych wyborów. Gratuluję. A ja myślałem, że będzie to wolny wybór pomiędzy wizjami państwa. Proszę przedstawić racjonalne argumenty za JOW. Jeśli nawet to gdzieś działa, to proszę o analizę benchmarkingową, to bzdetów ludzi nawiedzonych słuchać nie sposób.
 • @Łażący Łazarz
  Troszeczkę mniej emocji. Klucz podmiotowy znajduje się tu:

  "doprowadzenie do wyborów opartych o nie uprzywilejowujące PARTII OKRĄGŁEGO STOŁU nowe prawo wyborcze"

  "otwarty na współpracą z każdym, kto jest polskim patriotą"
 • nadzieja!
  jestem podbudowana i .....trzymam kciuki za trwałość i skuteczność współpracy!
 • @Łażący Łazarz
  Dokoptować trzeba Kornela Morawieckiego z Solidarnością Walczącą oraz Słomkę z KPN.
 • @Łażący Łazarz
  "Czyli do tej pory nie mieliśmy? Toż to NEWs ;-)"

  haha, dobre, no faktycznie :) a jeśli chodzi o korwina to ma też kilka dobrych pomysłów ;)
 • @Aall
  co to za ustawa?

  http://bi.gazeta.pl/im/1/10340/z10340041P.jpg

  przyjęto również prawo komercjalizujące parki narodowe, kolejna linowa w tatrach już poszła pod młotek...

  http://forsal.pl/artykuly/548397,parki_narodowe_zmienia_sie_w_firmy_ekolodzy_sa_przerazeni.html

  http://www.malopolskaonline.pl/aktualnosci,Klub_Zamoyskiego_apeluje_Obronmy_Tatry_przed_prywatyzacja_Chce_napisac_petycje_w_tej_sprawie_do_premiera_-1645.html

  o tym cicho w mediach...
 • @carcajou
  "Dokoptować trzeba"

  Trafna sugestia. Dzięki.
  Pozdrawiam
 • @nikander
  “Proszę przedstawić racjonalne argumenty za JOW.”

  a proszę bardzo, obszerna literatura na stronach:
  www.jow.pl,
  www.koszalin7.pl,
  www.dakowski.pl,
  http://jerzyprzystawa.salon24.pl


  Proponuję zacząć od http://www.jow.pl/abc-jow


  nawet w realu można zapytać o jow: http://www.jow.pl/blog/jerzyprzystawa/vi-marsz-o-jow-6102011.html,

  przy czym jest jeden warunek:

  trzeba na kilka godzin założyć, że można tam spotkać nie tylko „ludzi nawiedzonych” (i oczywiście oderwać się od komputera)!

  Pozdrawiam,
 • @Tomasz Urbaś
  to jest bardzo ciekawe, że jestem członkiem Stowarzyszenia n/rzecz JOW a nikt mnie nie zapraszał na to spotkanie, nie zapraszał również Zarządu tego Stowarzyszenia?

  to jest po prostu jakieś tajniactwo

  Ruch n/rz JOW wykazuje wady ordynacji, również dotykające takie podmioty jak NE lub NP., ostatnio w tekście http://www.jow.pl/blog/jerzyprzystawa/odmowili-rejestracji%E2%80%A6.html (http://jerzyprzystawa.salon24.pl),

  Ruch n/rz JOW formułuje jeden konkretny postulat jak rozbić „skostniały monopol polityczny”, lecz ze strony NE zero odpowiedzi, NE nie przyjmuje tego do wiadomości, chyba wie lepiej? Po dwudziestu latach obowiązywania ordynacji „proporcjonalnej” patrioci stwierdzili „niekonstytucyjność Kodeksu wyborczego” Gratuluję refleksu!


  PS. proszę mi wybaczyć, ale w Pana wpisach niestety nie mogę dopatrzyć się odpowiedzi co patrioci postanowili w/s Marszu, chyba że należy rozumieć, że zbyli to wyniosłym milczeniem?

  albo jeszcze inaczej: JOW są ok, ale patrioci będą zabiegać o JOW po swojemu, każdy we własnym zakresie (bez współpracy z działaczami Ruchu n/rz JOW)
 • @t-rex
  dokładnie tak!

  można zgadzać się z postulatem JOW lub nie, ale na spotkaniu patriotów, na którym rozmawiano o JOW można byłoby oczekiwać powzięcia nieformalnej „uchwały”, „tak” lub „nie” bierzemy udziału w Marszu, chcoiażby daltego, że „jest na to za wcześnie” lub "za późno" albo z innego powodu

  Pozdrowienia!
 • all
  zapomnieliście wpisać PWS. Partii Wyklętych Esbeków.
 • @Pawlo
  Chyba napiszę coś o JOW.

  Tylko zapytam;
  - Czy opowiadasz się za rozdziałem władzy ustawodawczej od wykonawczej, czy ma być taki burdel kompetencyjny jak teraz.
  - Jak wyobrażasz sobie proces legislacyjny gdy będą możliwe jedynie ustawy z przedłożenia poselskiego i JOW. Ale konkretnie: kto napisze ustawę, kto zbierze konieczną ilość podpisów, kto przepcha przez komisję ustawodawczą, kto zmontuje dla niej większość itd.. Pytam: KTO?
 • @t-rex
  "...JOW-y nie są lekarstwem na wszystko..."

  JOW-y nie są lekarstwem na nic. To narkotyk.
 • @Pawlo
  "to jest po prostu jakieś tajniactwo"

  Rozumiem Pana rozgoryczenie, że przez szereg lat wiele idei odbijało się od ściany. Dla skutecznego działania konieczne jest przejmowanie inicjatywy strategicznej i zaskakiwanie przeciwnika. Stąd nie o wszystkim natychmiast publicznie informujemy. Krok po kroku.
 • @t-rex
  Obawiam się, ze świat prostych rozwiązań już nie istnieje. Tu dałem kilka pytań http://Urbas.nowyekran.pl/post/27677,patrioci-lacza-sily-sztab-wolnych-wyborow#comment_228216

  Proszę popatrzeć na proces tworzenia prawa w systemie parlamentarno-gabinetowym.
 • Tego boją się...
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-ogromne-niezadowolenie-polakow,1,4859517,wiadomosc.html
 • @t-rex
  "..prof. Feliks Koneczny stwierdzał, że „Wobec niskiego stopnia wyrobienia politycznego lepszy dla nas system jednomandatowy.”

  Większego idoty od tego Dakowskiego chyba na NE nie ma, a Pan jeszcze chodzi i powtarza te idiotyzmy.

  Rozumu Pan nie ma? Myśleć Panu zakazano?

  Według Pan to słuszny pogląd: PO co rabowi szkoła. Przecież on i tak będzie tylko kopał rowy.
 • @Łażący Łazarz
  "Palikot i inni zdrajcy polskiej racji stanu, osoby z definicji nielojalne oraz zwyczajne chamy z pewnością nie otrzymają zaproszenia od Tomka Urbasia"

  ja też jestem na tej liście?
 • @Tomasz Urbaś
  "misją jest doprowadzenie do wyborów opartych o nie uprzywilejowujące partii Okrągłego Stołu nowe prawo wyborcze"

  A czy nie powinieneś był to zdanie napisać tak:

  Misją jest stworzenie projektu takiego prawa w oparciu o która ... itd.
 • A Porozumienie Łódzkie?
  Czy to konkurencja?
  Dostałem taki list:
  Szanowni Państwo,

  Poniżej publikujemy tekst Porozumienia Łódzkiego, które z założenia ma być osnową dalszych działań konsolidujących środowiska patriotyczne w Polsce i zagranicą, służącej obronie interesów Narodu Polskiego oraz odzyskaniu i naprawie Państwa. Wkrótce zostanie opublikowana lista sygnatariuszy i podjęte skoordynowane działania. Do Porozumienia można przystąpić akceptując jego cele i deklarując gotowość skoordynowanego współdziałania.


  P O R O Z U M I E N I E Ł Ó D Z K I E

  W obliczu pogarszającej się w wielkim tempie sytuacji materialnej Narodu Polskiego, programowej degradacji gospodarki: przemysłu i rolnictwa, lichwiarskich zasad liberalnej ekonomii, bezprzykładnym zwalczaniu narodowej tradycji i fałszowaniu chlubnej historii, systemowej demoralizacji i wynaradawiania dzieci i młodzieży, realizowanego przez szkolne programy nauczania i wychowania, rozbijania polskich rodzin i wymuszania emigracji zarobkowej milionów Obywateli oraz stopniowego zatracania przez Państwo Polskie podmiotowości międzynarodowej, zawiązane zostaje porozumienie obronne Patriotów Polskich.

  Decyzję o powołaniu konsultowanego wcześniej Porozumienia przyśpieszyły dodatkowo poważne nieprawidłowości w funkcjonowaniu Państwowej Komisji Wyborczej, łamiące prawo Ordynacji Wyborczej i postanowienia Sądu Najwyższego w kwestii zgłoszenia list poparcia i rejestracji kandydatów do organów przedstawicielskich Narodu przez Komitety Wyborcze. Łamiąca prawo praktyka PKW wpisuje się ponadto w wadliwość samej Ordynacji, której regulacje stoją w sprzeczności z Konstytucją Rzeczypospolitej. Brak w tej sytuacji, zdecydowanych działań Prezydenta RP, jako organu zarządzającego wybory, powołującego członków PKW, a także odpowiedzialnego za przestrzeganie Konstytucji, wskazuje na poważny kryzys ustrojowy państwa. Gdy dodamy do tego wyraźne symptomy kryzysu gospodarczego i, skrywanego przez władzę, kryzysu finansów państwowych i ogromne zadłużenie, nietrudno przewidzieć, że polskie społeczeństwo zmierza prostą drogą do katastrofy nieznanej w powojennej historii.

  Należy w końcu przerwać także okupacyjny proces wykluczania coraz to większych rzesz Obywateli Polskich z obszarów działalności politycznej, gospodarczej i publicznej, tak istotnych dla losów ich własnego Państwa, konsekwentnie realizowany przez partie powstałe po 1989 roku w wyniku zdradzieckiego paktu z zainstalowanym po wojnie, wrogim Polsce komunizmem, zwanego „układem okrągłego stołu”. Ich głos musi być słyszalny, a wpływ na bieg spraw w Ojczyźnie, przywrócony i decydujący.

  Stronami porozumienia są polskie partie polityczne, organizacje i ruchy społeczne, zorganizowane grupy obywateli oraz środowiska Polaków zamieszkałych poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, które, powodowane odpowiedzialnością za testament minionych pokoleń, nie mogąc już dłużej tolerować istniejącego stanu rzeczy i żądają respektowania przez instytucje państwa, zapisanych w konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, podmiotowych praw suwerena, jakim jest Naród Polski.

  Żądanie to wynika z nieodpowiedzialnej, szkodliwej dla Polski i Narodu działalności we wszystkich obszarach polityki krajowej i zagranicznej, prowadzonej przez polityczne emanacje paktu „okrągłego stołu”, którego bezpośrednimi spadkobiercami i kontynuatorami są bez wyjątku obecne partie parlamentarne.

  Układ ten, łamiąc nawet zasady uchwalonej przez siebie Konstytucji RP i Ordynacji Wyborczej, narusza naczelną zasadę demokratycznego porządku, jaką jest równość praw Polaków do stanowienia o własnym państwie i swojej bezpiecznej przyszłości. Nietrudno dostrzec, że nadrzędnym celem tego swoistego, politycznego barbarzyństwa jest zagwarantowanie ciągłości władzy i bezkarności wszystkim uczestnikom i koncesjonariuszom „układu okrągłego stołu”, bez baczenia na rozpaczliwą kondycję Narodu i Państwa Polskiego.

  Stąd nie dziwi, że opanowane przez w/w układ, obecne instytucje Państwa Polskiego nie reagują na naruszanie Konstytucji i pomimo posiadanych prerogatyw, nie wykonują obowiązków, które na nich, z mocy ustawy zasadniczej, spoczywają. Prawdziwym skandalem politycznym jest kontynuowanie obecnej kampanii wyborczej, pomimo zakwestionowania przez Sąd Najwyższy, postanowień PKW w zakresie kryterium ważności list poparcia kandydatów do Sejmu i Senatu. Zdumiewa również brak reakcji ze strony urzędu Prezydenta RP na oczywiste naruszenie jego wyłącznych kompetencji przez manipulującą ustawowymi terminami PKW. Dodatkowym następstwem tych zabiegów jest wykluczanie Obywateli RP z publicznych debat nad programami wyborczymi, i ograniczanie ich jedynie do sympatyków komitetów partyjnych wyłonionych przez okrągłostołowe porozumienie.

  Jak bardzo wrogi Polakom układ zdominował już wszystkie sfery życia społecznego, niech świadczy fakt, iż cały proceder łamania najistotniejszych praw Obywateli ma miejsce przy powszechnym i niemal całkowitym milczeniu państwowych i prywatnych mediów, co nosi znamiona łamania warunków koncesji nadawców publicznych, i zabronionej przez Konstytucję, cenzury prewencyjnej. Zamiast tego mamy do czynienia z niespotykaną nigdy na tę skalę, dezinformacją i ukrywaniem najistotniejszych faktów o sytuacji politycznej, gospodarczej i socjalnej państwa.

  Anarchizacja procedur ustrojowych i czytelne dążenia aparatu władzy do totalnej kontroli informacji i ograniczania swobód obywatelskich, spotyka się niestety z całkowitą akceptacją ze strony partii, zasiadających w Sejmie i Senacie RP oraz Prezydenta Rzeczypospolitej.

  Niezbywalnym prawem i obowiązkiem Narodu Polskiego, jedynego suwerena Rzeczypospolitej, jest zapoznanie się z faktycznym staniem Państwa i to jeszcze przed tym, nim deleguje on swoich przedstawicieli do sprawowania najwyższych funkcji w jego władzach. Dlatego, żądamy od premiera i ministrów Rzeczypospolitej Polskiej przedstawienia do końca bieżącej kadencji parlamentu, aktualnego Raportu o Stanie Państwa Polskiego, a niezwłocznie, tzn. w ciągu 14 dni, udzielenia odpowiedzi na następujące ważne pytania:

  1. Jaki jest bilans korzyści/strat w okresie 1989-2011, mierzony wartością majątku narodowego utraconego/nowowytworzonego, wielkością utraconych/nowostworzonych stanowisk pracy, liczbą zlikwidowanych/nowostworzonych gałęzi polskiego przemysłu (ze szczególnym uwzględnieniem przemysłów wysokiej technologii), liczbą zgłaszanych oryginalnych patentów i wzorów użytkowych itp.?

  2. Jaki jest bilans w okresie 2004-2011 rzeczywistych wpłat Polski do budżetu Unii Europejskiej, w porównaniu z wartością uzyskanych realnie (nie potencjalnie, czy przyznanych tytułów do ich uzyskania) wypłat ze środków UE?

  3. Jaki jest udział obcego kapitału w ogólnej powierzchni handlowej i obrotach wewnątrzkrajowego handlu hurtowego i detalicznego oraz jaki jest przychód budżetu państwa z tytułu podatku dochodowego od przedsiębiorstw handlowych stanowiących własność kapitału zagranicznego, a także jaka jest wielkość opłat i podatków lokalnych płaconych przez wspomniane podmioty na rzecz samorządów lokalnych?

  4. Jaka jest struktura własności gruntów rolnych wg. kryterium narodowości właścicieli tych gruntów na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i czy agencje państwa polskiego śledziły źródła finansowania przy transakcjach zakupu gruntów w Polsce przez obywateli z zagranicy?

  5. Co stanowi zabezpieczenie przy sprzedaży obligacji skarbu państwa w transakcjach z zagranicznymi nabywcami tych papierów wartościowych?

  6. Jaka jest skala zadłużenia samorządów , w szczególności w miastach powyżej 100.000 mieszkańców, wobec zagranicznych instytucji finansowych i czym zabezpieczone są kredyty zaciągnięte przez władze samorządowe?

  7. Jaka jest wielkość zasobów złota i rezerw walutowych państwa polskiego zdeponowanych w bankach poza granicami Polski i jaka jest procedura sprowadzenia tych depozytów na polski obszar gospodarczy?

  8. W jakiej wielkości i na podstawie jakich uprawnień depozyty pieniężne Polaków złożone w bankach na terenie Polski przekazywane są do banków poza obszarem zamieszkania depozytariuszy?

  9. Jaka jest treść umów zawartych wyniku wizyty delegacji rządu Rzeczypospolitej Polskiej w Izraelu w lutym 2011r., i czy na podstawie tych umów poufne dane osobowe obywateli polskich przekazane zostały rządowi Izraela lub jego agencjom?

  10. Jaka jest wielkość i struktura inwestycji wykonanych przez narodowe lub państwowe koncerny zagraniczne w odniesieniu do polskiego sektora surowcowego, paliwowo-energetycznego i telekomunikacji?

  11. Jaka jest struktura narodowa przedsiębiorstw i koncernów zagranicznych, którym udzielono licencji poszukiwawczych i eksploatacyjnych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz jaki jest czas trwania umów na poszukiwanie i eksploatację polskich bogactw kopalnianych przez te przedsiębiorstwa?

  12. Jak rząd tłumaczy stale rosnący od 1996r., wynoszący kilkanaście procent, odsetek osób żyjących w Polsce poniżej minimum egzystencji oraz blisko 6% odsetek osób żyjących w skrajnym ubóstwie?

  13. Z jakich źródeł rząd zamierza sfinansować zbankrutowany w ciągu najbliższych 10 lat system ZUS?  Sygnatariusze niniejszego porozumienia, stając wobec ewidentnych naruszeń Konstytucji RP i Ordynacji Wyborczej przez PKW, potwierdzonych orzeczeniem SN, w oczekiwaniu na rządowy Raport o Stanie Państwa, zwracają się do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o przywrócenie czynności wyborczych i ogłoszenie nowego terminu wyborów.

  Wzywamy wszystkie pozaparlamentarne polskie środowiska polityczne do ścisłej współpracy i powołania regionalnych i ogólnokrajowych porozumień wyborczych w oparciu o wypracowany program naprawy państwa.

  Domagamy się dostępu do mediów publicznych i uczestnictwa w publicznej debacie o najistotniejszych dla Narodu Polskiego i jego Państwa, sprawach. W przypadku odmowy, wezwiemy Polaków do wzmożenia działań konsolidacyjnych, samopomocowych i samoobronnych w obliczu zbliżającego się kryzysu, z tworzeniem struktur Państwa Podziemnego włącznie.

  Brak zmiany w podejściu do respektowania niezbywalnych prawach suwerena, jakim jest Naród Polski, spowoduje, iż zostanie uruchomiony mechanizm powiadamiania światowej opinii publicznej o łamaniu praw człowieka i praw Narodu przez sprawujących w Polsce władzę.

  Przystępujące do Porozumienia, pozaparlamentarne partie i organizacje patriotyczno-narodowe deklarują gotowość do wyrzeczenia się partykularyzmu środowiskowego i programowego na rzecz celu wyższej konieczności, którym jest wypracowania i wdrożenie programu obrony interesów Narodu Polskiego i naprawy Państwa. Podjęte działania winny odzwierciedlać możliwości i ambicje Polaków przy zachowaniu ich tożsamości cywilizacyjnej.

  Jednocześnie przestrzegamy Naród Polski przed uleganiem, wtłaczanym w jego świadomość, tematom zastępczym, tylko po to, aby go dzielić i osłabiać. Naszą uwagę powinniśmy teraz skupić na dialogu społecznym o najważniejszych problemach ekonomiczno-gospodarczych oraz wypracowaniu nowego ładu konstytucyjnego Państwa Polskiego. Koniecznym jest także jasne sformułowanie polskiej racji stanu w wymiarze stosunków międzynarodowych, uwzględniającej podmiotowy i suwerenny charakter Polski, jako koniecznego elementu równoprawnego i pokojowego współistnienia wolnych narodów w Europie i w świecie.
 • @Tomasz Urbaś - tego boją się...
  Ha! Tylko problem w tym, że te 51% niezadowolonych - to są dokładnie Ci którzy NIE PÓJDĄ na wybory w ogóle!

  Powtarzam więc pytanie - wg mnie kluczowe - JAK DOTRZEMY DO tych RODAKÓW ?!
  (w sytuacji kiedy sami nie mamy środków masowego rażenia - a grupa trzymająca władzę ma wszystko - od massmediów po najważniejsze organy państwowe i opiniotwórcze?)

  Panie Waldemarze - stąd właśnie był mój pomysł aby wykorzystać bezpłatne ogłoszenia wyborcze w ogólnopolskich mediach - a ponieważ przysługują one Nowej Prawicy i (chyba) Markowi Jurkowi z UPRem - to próbowałem tym desperackim apelem znaleźć wspólny mianownik dla obu partii.
  Bo trzeba nam takiego przekazu - który DOTRZE do tej niezadowolonej połowy społeczeństwa, która nie idzie na wybory bo NIE WIDZI nadzieji?

  (oczywiste dla mnie jest, że gdyby ta połowa poszła głosować np. na Nową Prawicę - to automatycznie wszystkie wyniki partii pookrągłostołowych maleją 2 razy a NP miałaby wtedy rzeczywiste 50%. A np. z 30% PO robi się wtedy 15%)

  Jest nas 50% Polaków -rozsianych po całej Polsce i niewiedzących o sobie - WYSTARCZY SIĘ ZORGANIZOWAĆ!
  tylko tyle i aż tyle...
 • @koolart
  "A Porozumienie Łódzkie?
  Czy to konkurencja?"

  Nie to nie konkurencja. Zapraszamy.
 • @Freedom
  Żadnych ogłoszeń - tu trzeba wymyślić od nowa świecką tradycję i ja sprzedać sieciowo, by szła jak tsunami.
 • @koolart - PŁ
  To są WIERNI POLSCE SUWERENNEJ
 • @carcajou
  "wymyślić nową".."sprzedać sieciowo".. "szła jak tsunami".... i Pan w to wierzy?

  O czym my rozmawiamy w ogóle?
  Wobec środków masowego przekazu NIKT i NIC nie ma szans. Mówimy o "wielkich liczbach".
  Media to nie jest dziś 4-ta władza - tylko PIERWSZA. A sitwa ma w ręku WSZYSTKIE media.

  Bezpłatne ogłoszenia wyborcze - to JEDYNA i OSTATNIA okazja w aby przekazać rodakom (w liczących się liczbach) jakąś wiadomość...
  ...jeśli jakąkolwiek mamy/macie do przekazania...

  Kto tego nie rozumie - to tu kończę polemikę w tym temacie.
 • @Freedom
  "Bezpłatne ogłoszenia wyborcze - to JEDYNA i OSTATNIA"

  Czy dysponuje Pan informacjami o ich oglądalności. Znam głosy, że ludzie przełączają wtedy kanały.
 • Agenturą Kaczystowską i antyJOWowymi socjalistami się nie przejmujcie!!!
  Bo ta pseudopatriotyczna hołota tak po prawdzie działa na tym portalu wyłącznie cały czas w interesie zachowania obecnego status quo i wszelkiego typu jej "zatroskane" propozycje nieodmiennie sprowadzają się do tego, aby w UBekistanowym systemie absolutnie niewiele się zasadniczego zmieniło.

  Za poparcie ze strony "militarnej" macie u mnie pełne uznanie (gdyż to znaczy, że nawet mundurowym już nerwy na te targowickie zaprzaństwo ze strony "bandy czworga" puszczają i sami mogą im ten "stan wojenny" wybić z tych pustych establishmentowych łbów puczowską kontrą), jak też za żywe chęci odpartyjnienia mafijnej sceny politycznej w III RP za pośrednictwem anglosaskiego modelu wyborczego (to właśnie dzięki dobroczynności Jednomandatowych Okręgów Wyborczych do Wielkiej Brytanii cały czas masowo emigrują Polacy, gdyż tam nie rządzą skorumpowani bossowie partyjniacy, tylko właśnie sami obywatele, w których interesie działają konkretni parlamentarzyści).

  Mam tylko nadzieję, że ta współpraca pod patronatem Pana Urbasia i naczelnego NE zaowocuje nie tylko skutecznym zakwestionowaniem ważności owych pseudowyborów, ale również stanie się w dalszej konsekwencji przyczynkiem do tego, co by wszystkie te w/w formacje startowały do kolejnych grudniowych (?) wyborów ze wspólnych list obywatelskich ("tylko w jedności jest siła" i oby UPR z PRz i KNP w końcu tę Prawdę pojęli, a nie samobójczo rozmieniali się na drobne).
 • @Freedom
  "Bezpłatne ogłoszenia wyborcze - to JEDYNA i OSTATNIA"

  Czy dysponuje Pan informacjami o ich oglądalności? Znam głosy, że ludzie przełączają wtedy kanały.
 • @Tomasz Urbaś
  "Znam głosy, że ludzie przełączają wtedy kanały."

  Być może... I co z tego?! A macie jakiś inny sposób - żeby wybrzydzać?!
 • @Freedom
  Nied wybrzydzam, tylko pytam o oglądalność.
  Pozdrawiam
 • Jezeli SZANSA na wejscie do sejmu bedzie zerowa (=0)
  na tydzien przed wyborami i komitety nie wydadza polecenia glosowania na PiS, to wykonaja robote, za ktora...

  ..Niemcy i Rosja gotowe sa zaplacic setki millionow,

  ...gratis..., za darmo... !!!

  Zmarnowane glosy moga byc, a nawet na pewno beda rozstrzygajace dla wiekszosci PiS w sejmie, a wiec dla niepodleglosci Polski.

  Serdeczne pozdrowienia od Putina i stalina, Merkela i hitlera bylyby czyms oczywistym.
 • @Tomasz Urbaś
  :) Nie mam takich danych.
  Ale wiem z całą pewnością - że jak się nic nie pokaże - to oglądalność będzie dokładnie zerowa.
  Również pozdrawiam.
 • @Acontrario 09:23:50
  Jesli chodzi o JOW to coraz bardziej jestem do tej idei przekonany:

  **** Absolutnie koniecznym warunkiem dla JOW jest funkcjonujaca, nie skorumpowana, uczciwa justicja i nie korupcjongenne ustawodastwo.

  W Polsce jusiticja jest skorumpowan do szpiku kosci wedlug TI a ustawodastwa jest karykatura ustawodastwa nawet na Polske komunistyczna nie mowiac o demokratycznej.

  JOWy w tych warunkach bylyby srodkiem do stworzenie lokalanych zbrodniczych dyktatur panujacych calkowicie nad zyciem i smiercia podwladnych.

  Dlatego wprowadzenie JOWow w obecnych warunkach byloby zbrodnia.
  pozdrawiam
 • @fritz
  "Jezeli SZANSA na wejscie do sejmu bedzie zerowa (=0)
  na tydzien przed wyborami i komitety nie wydadza polecenia glosowania na PiS, to wykonaja robote, za ktora...

  ..Niemcy i Rosja gotowe sa zaplacic setki millionow,"

  Słyszałem, że ktoś z PiSu namawia do niegłosowania na PiS, aby przypadkiem nie trzeba było rządzić. Ze strachu przed sytuacją gospodarczą... Ale żeby jeszcze za tym stała kasa. No, no, no...
 • @Tomasz Urbaś
  ...Słyszałem, że ktoś z PiSu namawia do niegłosowania na PiS, aby przypadkiem nie trzeba było rządzić...

  ***To nie PiS, to zydokomunistyczni a raczej post - zydokomunistyczni prowokatorzy

  pozdrawiam
 • @fritz
  To najsmutniejszy błąd wyborców PiS - wydaje im się, że PiS odzyska dla Polski niepodległość...
  ..podczas gdy tak naprawdę PiS owszem, MÓWI o niepodległości - ale podczas gdy usta mówią, ręce oddają nasz kraj pod władzę Komisji Europejskiej...

  Nie ośmielam się rozstrzygać czy politycy PiS robią to świadomie czy z nieporadności/głupoty - ale efekt jest ten sam...

  Mimo faktów, ludzie ciągle im wierzą :(

  PS. Zmarnować głos można tytlko w jeden sposób - kiedy oddamy go kierując się sondażami...
 • @waldemar.m
  czy należy rozumieć, że Pan nie tylko jest odważny przy komputerze obrażać Pana Profesora Mirosława Dakowskiego, lecz również powie mu Pan to w twarz osobiście?
 • @Tomasz Urbaś
  "Po raz pierwszy w historii Polski organizacje społeczne i polityczne o szerokim spektrum programowym rozpoczynają współpracą, której celem jest rozbicie skostniałego monopolu politycznego partii Okrągłego Stołu.

  W czwartek 22 września 2011 r. w siedzibie Nowego Ekranu spotkali się przedstawiciele:

  Komitetu Wyborczego Marka Króla,
  Komitetu Wyborczego OLW Nowy Ekran,
  Kongresu Nowej Prawicy,
  Prawicy Rzeczypospolitej,
  Ruchu Wolność i Godność,
  Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej,
  Stowarzyszenia na Rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych,
  Stowarzyszenia Pro Milito,
  Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej,
  Unii Polityki Realnej,
  Wrocławskiego Komitetu Patriotycznego

  To niewątpliwe ATOMOWE uderzenie i to powinien być przez kilka dni główne news agencyjny, temat dla komentatorów, a tu raczej martwa cisza... przemilczą to system. Tym mnie zaskoczyliście, ale proszę się nie przeceniać jako "lider" organizacyjny tego zjednoczenia. Albo to bierze na siebie sam Romuald Szeremietiew, albo marnie to widzę. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu ;) obok liderów innych kanap, liderów którym miliony Polaków nie zaufają gdyby zostali twarzami ruchu. Trzeba akcentować obywatelski charakter, musi być miejsce dla wszystkich, nie tylko dla członków, sympatyków wymienionych szyldów.

  Rozważanie ewentualności (prawdziwy kosmos!) opcji koalicji z PO uważam oczywiście jako żart. To żarcik niesmaczny prawda?

  Skoro o JOW się mówi i finansowaniu partii, to może pomocny link o systemie węgierskim, acz przed zmianami ostatnimi. Polecam zwłaszcza czwartą stronę o ordynacji mieszanej.

  http://stosunki-miedzynarodowe.pl/systemy-polityczne/938-system-polityczny-wegier

  http://zayazd.nowyekran.pl/post/12420,boze-poblogoslaw-wegrow-nowa-wegierska-konstytucja

  Niewątpliwie są pozytywy w węgierskim przykładzie. Zatem posłużenie się marką FIDES (nieoficjalnie) jest bardzo zasadne :) Zakładanie pewnika iż będą przyspieszone, kolejne wybory jest pisaniem patykiem na wodzie. Trzeba raczej założyć opcję długiego marszu i organicznej pracy u podstaw. Ruch musi powstać i scementować się. Właściwie w każdej gminie znajdą się jacyś zwolennicy tych partii, organizacji i tzw niezagospodarowani, niezdecydowani, zaciekawieni. To się musi udać, ale liderem obierzcie Pana Romualda, tak wypada i to będzie bardzo dobry ruch. Całość można nazwać jakom rzekł ruchem-frontem-konfederacją Polska w Potrzebie. Świetne logo, hymn też się znajdzie godny. Rota? Nie upieram się, bo są i inne opcje jeszcze lepsze.

  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/27702,antywybory-oswiadczenie-romualda-szeremietiewa

  Tylko jaka będzie w inicjatywie rola Romualda Szeremietiewa? I po co powiadam Pro Milito, niech są sobie pomocnym, doradczym THINK TANKIEM ale poza tym projektem. To konieczna poprawka. Takie powiązania będą nam wypominane i to osłabi poparcie Polaków, niestety. Natomiast jeżeli Pro Milito ze związku zawodowego mundurówki zamieni się w patriotyczny think tank obrony narodowej, bezpieczeństwa narodowego, to "jakoś to będzie", byle faktycznie były zacne prace, analizy, wskazania.

  Projekt widzę jako jedność w wielości bez narzucania ram programu na sztywno. To będzie dopiero konieczne w sejmie podczas głosowań, uchwał klubu (jeżeli będzie jeden klub), czy kół i klubów konfederacji. Ktoś wspomniał o Morawieckim. Hejże, przecież On startuje we Wrocławiu do senatu z listy PiS, czy z poparciem PiS. Zatem tu na razie pozamiatane, ale jest grupa Pani Jadwigi Chmielowskiej jakże zacnej i ten nurt SW należy koniecznie zaprosić do projektu. Pilnie!

  Niewątpliwie jest też nurt I Solidarności, ludzi bez TW przed nazwiskiem którzy nie zrobili kasy, karier po 1989. Oni także chętnie do nas przystąpią, zazwyczaj żyją ze skromnych rent, emerytur, najmłodsi jeszcze pracują o ile mają pracę... To są tysiące działaczy różnych szczebli do poziomu regionów, rzadziej wyżej.

  Elektorat w składzie budzi mój niesmak, rozumiem że lewa noga konieczna? Nie sądzę, to JUŻ BYŁO. Spory o JOW nie mogą nas skłócić, skoro TK uznał JOW za niezgodne z konstytucją w sejmie, to sprawa jest pozamiatana póki istnieje... TK i obecna konstytucja. Trzeba to demokratycznie zmienić jak na Węgrzech, tzn głębiej, to Orban to jednak trochę sorosowiec też. Mimo wszystko.

  Jaka forma ruchu? Związek stowarzyszeń i osób prawnych z dopuszczeniem fizycznych członków wspierających? Inna forma? Normalne stowarzyszenie gdzie prezesi reprezentują swoje partie, organizacje? Prezesi, może prezydia i wybrani delegaci. Poszczególne partie założyłyby sobie stowarzyszenia i to scalić z konfederację-federację w sensie formalnym. Tylko to nie może być kanapa kanap, konieczne jest otwarcie na setki tysięcy członków i mocne struktury w każdej parafii, mieście, gminie. Kogo interesuje jakaś tam struktura powiatowa, okręgowa, czy wojewódzka. To musi być dosłownie na ulicy gdzie mieszkamy, na osiedlu, na wsi.

  Patrzę na to na razie i nie widzę dla siebie miejsca. Nie chcę wstępować do żadnej z tych organizacji, zatem gdzie mam iść? W cholerę?
 • @Freedom 14:22
  ..podczas gdy tak naprawdę PiS owszem, MÓWI o niepodległości - ale podczas gdy usta mówią, ręce oddają nasz kraj pod władzę Komisji Europejskiej...

  *** Jezeli mowisz o traktacie, to wtedy nie bylo innej mozliowosci jak go podpisac.
  W czasie rozmow Lk i JK, PiS, osiagneli maximum dla Polski.

  Celem JK i PiS jest zapewnienie Polsce tyle samo niepoldleglosci w Uni, ile np. maja Niemcy. Cluste polsko-wegiersko-czeski bylby bardzo blisko tego celu. LK i JK wlasnie go tworzyli.
  Polecam:
  http://lubczasopismo.salon24.pl/forum2011/post/345301,mniej-po-wiecej-miliardow


  Alternatywa byloby wyjscie z Uni.
  Ta altenatywa jest teraz oficjalnie mozliwa, wlasnie dzieki Traktatowi.

  Nie slyszalem zeby komitety propagowaly wyjscie Polski z Uni i tym samym wyjscie Uni z Polski.
  pozdrawiam
 • x
  Kabum, kabum!

  Urbaś, Wy zrobicie karierę, twierdzę to od jakiegoś czasu, ale pierwszy raz napisałem i to nie w raporcie.:P

  Z "Bartłoczkiem" też wiedziałem od razu, zanim reszta się o nim w ogóle dowiedziała, prowadził swego czasu krainę łagodności i proszę sprawdziło się.:)

  Twoje podejście do tematu jest cenne i zdaje się unikatowe w tym towarzychu.
  Już odlewam na was kule, jak wyjdzie wałek z tymi jowami. Oby nie, ale lepiej mieć a nie potrzebować, niż potrzebować, a nie mieć.
  Z tym senatem to żaden dowód, pewnie, że promocyjnie wyjdzie świetnie. Trzeba konsumenta zachęcić. Poza tym wypaczenie i korupcja potrzebują zazwyczaj trochę czasu na strawienie systemu i dostosowanie do swoich potrzeb. No i założenie chomąta, żeby się delikwent nie poranił potem, jak będzie wierzgał..
 • @fritz
  nie, nikt nie mówi o niegłosowaniu na PiS, skądże znowu, któżby śmiał zakwestionować autorytet genialnego Jarosława

  … namawia tylko do odpłacenia pięknym za nadobne, czyli do takiego dokładnie zmobilizowania się do głosowania na PiS, jak tenże PiS zmobilizował się do głosowania:

  - w/s zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochrony płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży - proponowanej w inicjatywie popartej podpisami 600.000 wyborców (oczywiście, co do których PiS obecnie oczekuje teraz żeby na niego głosować),

  - przeciwko zmianie do ustawy o dostępie do informacji publicznej, oraz

  - przeciwko ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego

  - w/s zarządzenia referendum dot. ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego

  - w/s zarządzenia referendum dot. tego CZY mają być okręgi jednomandatowe
 • Użyteczni idioci, nie agenci
  "Przy tym wszystkim te wszystkie Urbasie, Łazarze, itp. grają rolę wyłączne pionków bez znaczenia i całą te groźną awanturę rozkręcają wierząc święcie w to, że ratują Rzeczpospolitą. Co do tego jestem w pelni przekonany. A z kazdym kolejnym krokiem wyjście z tej kołomyi jest trudniejsze."

  http://www.nicek.info/2011/09/23/sowa-rzadzi-sowa-radzi-sowa-nigdy-cie-nie-zdradzi/
 • @Łażący Łazarz
  Komitet Wyborczy OLW Nowy Ekran

  Tak, tu jestem najbliżej zwłaszcza startując w prawyborach.net, ale to komitet wyborczy, a chodzi o organizację która może działać w wielości celów. Nic na razie nie ma. Ruch Społeczny PwP to na razie hasło. Gdzie ciało, gdzie konkret? Czym ma ten ruch w końcu być? Słowami? Ruch internetowo-tajny dla wtajemniczonych gdzieś tam się spotykający w podziemiach? Trzeba organizacji, ludzie zapytają - a gdzie się możemy zapisać, z czym się mamy identyfikować skoro wykaz szyldów nam nie odpowiada, ale zgadzamy się z koniecznością zmian.

  Dlaczego ciągle nie ma forum dyskusyjnego, dlaczego promujecie chat w systemie gdzie większość ludzi nie może się nawet zalogować? Przecież to chore, wystarczy popularny system, najwyżej z wykupieniem jakichś płatnych opcji jak w skype do konferencji video na 10 osób. Więcej osób i tak nie może gadać na raz. Niech czatują, niech piszą w forum... gdyby się takowe w skrypcie IPB czy nawet darmowym pojawiło. IPB jest niezłe. Warto wypróbować, można później bazę przenieść na inne. Nic się nie zmarnuje. Gadanie na chacie bez archiwum jest jak pisanie patykiem na wodzie. Znika od razu. To na nic.

  To tyle do wieczora :)
 • @t-rex
  "...Czy oznacza to, że mamy nadal grząźć w świecie rozwiązań skomplikowanych?..."
  Nie?

  Zapewne masz telefon komórkowy. Są dwie kwestie: czy jest to urządzenie technicznie proste - to jedno, czy sposób korzystania z niego jest skomplikowany - to drugie. Słowo "skomplikowanych" zamień na "przemyślanych" - wystarczy.
 • @t-rex
  "...Celem wszystkich działań jest wykrystalizowanie się możliwie szerokiem PIERWSZEJ SIŁY (odpowiadającej woli narodu)..."

  dopisz: odpowiadającej woli narodu "co do programu" i osiągniemy pełną zgodę.
 • @Pawlo
  "czy należy rozumieć, że Pan nie tylko jest odważny przy komputerze obrażać Pana Profesora Mirosława Dakowskiego, lecz również powie mu Pan to w twarz osobiście?"

  Ależ oczywiście. Zawsze mówię ludziom w twarz to co o nich myślę, lub ... milczę.

  Z Dakowskim mam o tyle prosto, że piszę pod swoim nazwiskiem, więc i tak nie mam nic do ukrycia, a po drugie - Dakowski nie jest dla mnie profesorem. Nie spełnia kryteriów moralnych.
 • @Marek Kajdas
  "Patrzę na to na razie i nie widzę dla siebie miejsca. Nie chcę wstępować do żadnej z tych organizacji, zatem gdzie mam iść?"

  Nigdzie nie idź! Siadaj na tylko do cholery i ... skonsoliduj się ze mną.

  Popracujemy nad nową treścią Kodeksu wyborczego.

  OK?
 • @fritz
  "Celem JK i PiS jest zapewnienie Polsce tyle samo niepoldleglosci w Uni, ile np. maja Niemcy. Cluste polsko-wegiersko-czeski bylby bardzo blisko tego celu. LK i JK wlasnie go tworzyli.
  Polecam:
  http://lubczasopismo.salon24.pl/forum2011/post/345301,mniej-po-wiecej-miliardow"

  Koszmar. Już niedługo dowiemy się ile Polaków kosztowały te miliardy...
 • @waldemar.m
  "Popracujemy nad nową treścią Kodeksu wyborczego."

  Ha!
  A po co pisać "nowy" - skoro obecny Kodeks Wyborczy jest bez zarzutu wg obecnej władzy, która nie zamierza go zmieniać?

  Niech Pan NAJPIERW napisze treść zawiadomienia do prokuratury o naruszeniu określonego w ustawie kalendarza wyborczego przez PKW - z chęcią będę pierwszym, który złoży takie obywatelskie zawiadomienie w prokuraturze.
  ;)

  A dopiero jak wzruszymy ten głaz - to zajmie się Pan nowym kodeksem.
 • @t-rex
  "...Jednak osiągnięcie jednomyślności 3/4 w tak zdegustowanym politycznie narodzie, jak nasz AD 2011, jest możliwe tylko co do SPRAW ZASADNICZYCH..."

  Uważam, że jest to możliwe tylko trzeba indywidualne pomysły poddać ocenie blogerów. Zapewniam, ze zrezygnuję ze wszystkich moich postulatów, gdy u "normalnych Polaków" (a do takich należy większość blogerów) nie nie znajdą uznania.

  WIALNIA, to jedyne rozsądne rozwiązanie. Nie można przecież dyskutować z lustrem.
 • Ha ha HA HA :(
  Ha ha HA HA!! :(
  ...a propos protestów - JKM złożył skargę do Sądu Administracyjnego na decyzję PKW, pamiętacie?

  Właśnie wszedłem na stronę PKW - skład PKW - a tam jak byk:

  "Zastępcy Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej:
  Andrzej K. - sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego
  (...)

  Członkowie Państwowej Komisji Wyborczej
  Bogusław D. - sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego
  (...)
  Antoni W. R. - sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego
  (...)
  "
  Pięknie!
  Skargę na PKW będą rozpatrywali... członkowie PKW !!!!!!!!!

  ..skończyły mi się zapasy optymizmu...
 • @Freedom
  Z komentowanej informacji:
  "W czasie posiedzenia sztabu rozważano aspekty prawne protestu przeciwko ważności wyborów oraz zarzutu niekonstytucyjności Kodeksu wyborczego."

  Dlatego najpierw analizujemy, a potem działamy. Trywializując doskonale wiemy skąd debilny uśmieszek Kwiatkowskiego od 8:18
  http://www.youtube.com/watch?v=1l1YoNqHM4g
  i to na długo przed tym nagraniem.
 • @Łażący Łazarz
  Złudzeń nie miałem. Daltego pytam cały czas - CO ROBIMY w takiej sytuacji?

  I powtórzę - kluczowe jest dotarcie, skomunikowanie się, zorganizowanie się z prawie 20 milionami rodaków rozsianych po całym kraju - JAK TO ZROBIMY bez środków masowego przekazu?

  PS. Poza tym co innego jest nie mieć złudzeć - a co innego mieć dokument potwierdzający nasz niewolniczy status we własnym kraju.

  (dlatego uważam, że trzeba walczyć również w Sądach i Trybunale Konst. - bo po pierwsze - zawsze można przypadkiem trafić na człowieka uczciwego albo chociaż z wyrzutami sumienia
  - a po drugie, trzeba zbierać dowody bo dowodami łątwiej dotrzeć do ludzi niż samym "brakiem złudzeń")
 • @carcajou
  Jest. Chciałeś powiedzieć.
 • @Tomasz Urbaś
  "Uczestniczył członek Stowarzyszenia na rzecz JOW nie mający formalnego upoważnienia organu statutowego."

  No i tej *(gwiazdki) się właśnie obawiałem, dlatego nie dopytywałem, czy to osobiście Pan Przystawa delegował kogoś od siebie z Ruchu na rzecz JOW :(
 • @RAJan
  Informuję, zgodnie z wiedzą. Interesuje nas bardziej idea JOW niż sprawy formalne w tym stowarzyszeniu.
 • @Freedom
  "Skargę na PKW będą rozpatrywali... członkowie PKW !!!!!!!!!"

  Właśnie na tą okoliczność zwracała nam uwagę "faxe" w jednym ze swoich komentarzy na moim blogu.
 • @
  Ktoś kiedyś powiedział, że jedyną
  rzeczą, której nie można odzyskać
  jest stracony czas.

  Gdy minie to już nigdy go nie odzyskamy.
 • @Tomasz Urbaś
  Jak dotąd cenie Pana za poglądy w sprawie Polskiej recepty na terroryzm archaicznej architektury finansowej, niestety zaniepokoił mnie udział Stowarzyszenia Pro Milito w projekcie "patrioci łączą siły".

  Czy może mi Pan wyjaśnić w jakich okolicznościach "stowarzyszenie zrzeszające oficerów komunistycznego ludowego wojska PRL" znalazło się w w/w projekcie?

  Czyżby to "nieprzyjaźni" nasiali w nocy chwastu w pszenicy?

  Mt 13, 24-30.

  Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: „Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?” Odpowiedział im: „Nieprzyjazny człowiek to sprawił”. Rzekli mu słudzy: „Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?” A on im odrzekł: „Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza”.

  Nie można lekceważyć i bagatelizować udział Stowarzyszenia Pro Milito w projekcie "patrioci łączą siły":
  - http://www.pis.org.pl/article.php?id=12635
  - http://www.nicek.info/2011/09/23/sowa-rzadzi-sowa-radzi-sowa-nigdy-cie-nie-zdradzi

  POZDR!
 • @Marek Kajdas
  Jak to do zadnej? Jest PwP i zapraszam:)
 • @Tomasz Urbaś
  I to się chwali... mój niepokój wynika jedynie z tego, że gdyby oficjalnie Ruch na rzecz JOW wspierał Państwa porozumienie, to wówczas nie zboczylibyście Państwo z tej "anglosaskiej" drogi, a tak niestety istnieje dużo większe ryzyko, iż jacyś "Życzliwcy" będą się starali bardziej natarczywie ten antypartyjniacki system wyborczy storpedować (tym bardziej, że zamordystycznemu Kaczyzmowi odpartyjnienie sceny politycznej kompletnie nie leży i stąd będzie przez swoich razwiedczyków dążył do jakiś "mieszanych" wypaczeń, byle tylko obecnej "proporcjonalnej" ordynacji III RP krzywdy nie wyrządzić).
 • Konradzi Wallenrodzi.
  Po woroszyłówce i kursach GRU?
 • @RAJan
  Ufam, że po sformalizowaniu kontaktu Stowarzyszenie wesprze nasze przedsięwzięcie swoim dorobkiem.
  Pozdrawiam
 • @Jurand
  Jakie kursy przeszedł R. Kaczyński, skoro projektował instalacje sanitarne w Ambasadzie USA w Warszawie pod okiem wywiadu sowieckiego, następnie przebywał na lukratywnych kontraktach zagranicznych, a jego synowie robili karierę filmową w aparacie komunistycznej propagandy? Sądzi Pan, że GRU? Może faktycznie tą inwestycją w Warszawie interesowało się bezpośrednio GRU.
 • @waldemar.m
  A co Pan sądzi o takim zarysie ordynacji? Tak wstępnie zamiast tego mitycznego JOW i obecnego szajsu ordynacji wyborczej III RP, chyba jednej z dziwniejszej (antydemokracja orwellowska) w świecie.

  "Zgromadzenie Krajowe wyłaniane jest w systemie mieszanym. Na ogólną liczbę 386 deputowanych 176 jest wybieranych w 1-mandatowych okręgach wyborczych systemem większościowym, 152 proporcjonalnie na podstawie wyników głosowania na regionalne listy partyjne w 20 okręgach przy użyciu metody Hagenbacha-Bischoffa, a pozostałych 58 wybieranych jest proporcjonalnie z listy krajowej (metoda d'Hondta). Każdy wyborca posiada 2 głosy - jeden oddaje na kandydata w okręgu 1-mandatowym, a drugi na regionalną listę partyjną.

  Aby zarejestrować kandydata w okręgu 1-mandatowym, niezbędna jest lista popierająca z podpisami co najmniej 750 wyborców. Partia bądź koalicja może zgłosić listę regionalną, jeśli wystawiła swych kandydatów w co najmniej 1/4 spośród 1-mandatowych okręgów w danym regionie (województwie). Listę krajową natomiast mogą wystawić te partie, które zarejestrowały swe listy w co najmniej 7 regionach. Dopuszczona jest możliwość jednoczesnego kandydowania w okręgu 1-mandatowym i z listy partyjnej.

  W okręgu 1-mandatowym za wybranego uważa się osobę, która uzyskała połowę ważnie oddanych głosów przy frekwencji przekraczającej 50%. Gdy żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej większości, zostaje przeprowadzona druga tura. Udział w niej biorą ci kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 15% procent głosów, a jeśli jest ich mniej niż 3, to 3 kandydaci z największym poparciem. W wypadku frekwencji poniżej 50% do drugiej tury przechodzą wszyscy startujący. W powtórnym głosowaniu mandat uzyskuje kandydat, który otrzymał największą liczbę głosów. Warunkiem koniecznym uznania ważności tej tury jest udział w głosowaniu co najmniej 25% upraw-nionych."

  http://stosunki-miedzynarodowe.pl/systemy-polityczne/938-system-polityczny-wegier?start=3

  Interesujące są szczegóły dotyczące modułu JOW, spokojnie nadają się do wdrożenia od zaraz w naszym senacie, ale być może i samorządach, wyborach prezydenckich. Nie boję się "poprawnie" jak wszyscy też listy krajowej, wręcz uważam za śmieszne żeby tak mocni kandydaci jak czołówka polityków startowała jak jacyś samorządowcy na bazie poparcia swojego miasta, powiatu. Co to ma być? PRYWATA lokalna czy władze krajowe, narodowe?

  To jest próba znalezienia ZŁOTEGO ŚRODKA i jak widać Węgrom to pomogło póki co w końcu. U nas po erze draństwa PO, SLD, PSL i zawiedzionych oczekiwań od PiS (raczej teraz będzie podobnie, to misja niewykonalna dla siły NIERADYKALNEJ) powinien przyjść czas na siły patriotyczne. Najpierw barwnie skłócone, każda o innym programie, ale parlament wręcz siłą wymusza kompromis. Można też tak zaprojektować system polityczny żeby nie było za dużo przestrzeni na gierki, przepychanki, nocne czy dzienne spiskowe zmiany w zbójeckim stylu jak w 1992, w targowickim "stylu".

  Kodeks Wyborczy? Nie jestem prawnikiem przecież, mogę pisać na ogólnym poziomie idei jak zawsze. Myślę że każdy może zaproponować takie klocki z których bystrzy prawnicy złożą całość. JOW mogę zaakceptować mieszane na styl węgierski i też z niewiarą czy to JUŻ ma sens. Polacy jakby ocipieli i wolałbym takie eksperymenty po otrzeźwieniu narodu. JOW to nie jest bezmyślne głosowanie na listę partyjną, na nr 1 czy któryś z kolejnych w 90% głosów. Zapewne potężny kryzys będzie tym kubłem zimnej wody na łeb, oby nie wojna i tego typu nieszczęścia. Zanosi się o czym wszyscy wiemy na przekroczenie progów dopuszczalnego zadłużenia, zatem drastyczne cięcia będą na 100% od 2012 niezależnie od tego kto wygra wybory, czy też będzie jakiś zarząd komisaryczny po unieważnionych wyborach i w oczekiwaniu na kolejne.

  Zorganizujmy się, ale nie zostawiajcie na lodzie indywidualistów spoza partii, organizacji. Musi być oferta przede wszystkim dla zwykłych Polaków, niewątpliwie ta organizacja ma się zajmować też typowymi sprawami bytowymi, w tym wejść w rolę związku zawodowego.
 • @waldemar.m
  hm..., czytam i za bardzo nie dostrzegam Pańskiego nazwiska, wyłącznie "waldemar.m"

  Pan Profesor Mirosław Dakowski jest profosorem nauk fizycznych, nie teologii lub filozofii, nie bardzo jest miejsce dla ocen moralnych gdzie chodzi o elektrony i protony (dopóki na podstawie ich działania ktoś nie przesądza o powstaniu lub końcu wszechświata)?

  lecz nawet jeśli, to chyba o tym powinna przesądzać opinia nieco bardziej powszechna niż "waldemara.m"?
 • @Pawlo
  OK, na zlosc babci odmrozisz sobie uszy.

  tzn. Polska przestaje istniec jezeli PiS nie wygra wyborow.

  Jak juz powiedzialem, mozecie byc pewni dozgonnej wdziecznosci znanych osobistosci. Gratis Polskie dostac, to jest k.. cos!
  Wlasnemu szczesciu nie uwierza.
 • @Tomasz Urbaś
  Koszmar. Już niedługo dowiemy się ile Polaków kosztowały te miliardy...


  ***Nie jestem pewien, czy caly tekst przeczytales.

  Wasciwie sadze, ze skoncentrowales sie na tytule.

  pozdrawiam
 • @fritz
  Szantaż wyborców jako metoda sukcesu wyborczego partii politycznej?
 • @Tomasz Urbaś
  Przepraszam, a kim jest R. Kaczyński? I pozwoli pan, ze zadam pytanie. Czy WSI wywodzą się bezpośrednio z IW?
 • @Pawlo
  "hm..., czytam i za bardzo nie dostrzegam Pańskiego nazwiska, wyłącznie "waldemar.m"

  Taki z Pana czytelnik.

  "Pan Profesor Mirosław Dakowski jest profosorem nauk fizycznych"

  jego morale jako fizyka mam głęboko w d...e, ale jego morale, gdy chce on używać tytułu "profesor" obchodzi nie bardzo.

  Przyjrzyłem się i co zobaczyłem? Mniej niż zero. A przekonały mnie o tym szczegolnie jego słowa, które zacytowałem w tytule tej notki.

  Pan uważa, że on ma do tego prawo?

  P.S.: Nie ma Pan swoich spraw?
 • @Marek Kajdas & waldemar.m
  Nowy kodeks wyborczy proponuję zacząć od tego, że trzeba zmienić sam sposób oddania głosu.
  Polska demokracja jest tak ułomna, że nawet nie ma tłumaczenia na metodę głosowania, którą mamy obecnie czyli tzw. "first past the post voting system"

  A jest to metoda NAJGORSZA, w filmie poniżej bardzo prosto jest to wytłumaczone. (choćby dlatego, że prowadzi do sytuacji, że ludzie głosują "przeciw" a nie "za" - wybierając tzw. "mniejsze zło"
  Nikt nie oszacuje jaki to ma wpływ % na wybory - ale śmiem twierdzić, że ważący.)

  Przykładowa metoda alternatywna, mniej wadliwą, w skrócie:
  (dla przykładu załóżmy, że mamy 5ciu kandydatów: A, B, C, D, E)
  - każdy głosujący stawia "1" koło swojego kandydata, "2" koło kandydata którego by poparł GDYBY jego kandydat nie został wybrany oraz "3" koło kolejnego preferowanego kandydata.
  np. B-1, D-2, A-3
  - głosy z "1" (pierwszego wyboru) są liczone.
  - kandydat z najmiejszą ilością głosów odpada - ale głosy jego wyborców są liczone wg drugiego wyboru (czyli te z "2") i dodawane odpowiednio do wyników pozostałych kandydatów.
  - procedura powtarza aż do wyłonienia zwycięzcy

  Zalety:
  - zwycięża ten który ma RZECZYWIŚCIE największe poparcie
  - nie ma głosowania na mniejsze zło - można bez obaw głosować ze swoimi przekonaniami - dla "mniejszego zła" zarezerwowana jest opcja "3"
  - nie ma potrzeby robienia drugiej tury, bo wyborcy wypowiadają się od razu w jednym głosowaniu


  Szczegóły w filmie poniżej:
 • @hmmm
  Obcowaniu z agenturą.. hmmm

  agentura wpływu bez wpływu, musi być likwidowana.. (przeciwnie jest jak wąglik:)
  ...jeśli nie jest to jest pod kontrolą i jeszcze do czegoś potrzebna

  ewentualnie broni się i/lub boi się o 4 litery i gotowa jest zmienić pozycje..

  ale czy ten ostatni proces nie może się iteracyjnie powtarzać?:)
 • FILM o wadach obecnego systemu głosowania + rozwiązania
  http://youtu.be/s7tWHJfhiyo
 • @Marek Kajdas
  "Zgromadzenie Krajowe wyłaniane jest w systemie mieszanym. "

  To jest absurd?

  Dla kogo wybory? Dla doktorantów matematyki?

  "Na ogólną liczbę 386 deputowanych"

  Dlaczego właśnie tyle?

  "Myślę że każdy może zaproponować takie klocki z których bystrzy prawnicy złożą całość."

  jak prawnicy składają klocki w całość odczuwamy obecnie.
 • Bez pozyskania Narodu nic to nie będzie.
  1.Pozyskać polaków poprzez nagłaśnianie wszystkich błędów i zdrad dokonanych przez rządzących.
  2.Przedstawić autorski program wyborczy,oparty o patriotyzm,rodzinę,interes narodowy i pełną odpowiedzialność za jego powodzenie.
  3.ROZLICZYĆ WINNYCH ZA NISZCZENIE KRAJU I NARODU.PRZYKŁADNIE UKARAĆ,ABY NIKOMU JUŻ NIE PRZYCHODZIŁA OCHOTA NA TARGOWICĘ-BIS.
  4.Wprowadzić szereg ustaw porządkujących prawo,administrację,stosunki międzynarodowe i edukację.
  Warto zajrzeć do projektu Konstytucji z 1938 roku,która nie zdążyła się doczekać legislacji.
  Pokazać ludziom,że Bóg,Honor i Ojczyzną są realiami a nie mrzonką.
 • @Freedom
  http://teoria-decyzji.falszywi.eu/metoda_schulzego.php
 • @Bibrus
  "Warto zajrzeć do projektu Konstytucji z 1938 roku,która nie zdążyła się doczekać legislacji."

  Jest gdzieś w sieci?
 • @carcajou
  Tego już nie zrozumie 99% Polaków ;)
 • @Freedom
  Są środowiska lewicy które popierają taką ordynację, pamiętam z Salonu24 na pewno. Jest... egzotyczna (jak dla nas), dziwna i wcale nie taka cudowna, mnoży się nieistniejące poparcie głosami ogranych frajerów. Zapewne można jakieś ustawki i tu wymyślić. Głos to głos. Nie każdy musi być ważny, udany, ale przyznaję że mniej mnie to odrzuca niż klasyczny JOW do którego mam jeszcze mniejsze przekonanie. Przykładowo w okręgu 54 głosowałbym na Szeremietiewa, ale poparcie nr 2 dałbym kandydatce PiS i nr 3 komuś tam. To ma trochę sensu, nie ma poczucia całkowitego przegrania, zmarnowania głosu. Głosy na różne listy, czy w ramach jednego komitetu?

  To ordynacja dla społeczeństwa które dojrzewa do coraz bardziej zaawansowanej demokracji. My musimy mieć prostszą co do głosowania, a liczenie nie obchodzi wyborców. Kto potrafi to sobie wyliczy jak bodaj Leski liczył na S24.

  Nawet obecna ordynacja byłaby nie taka zła gdyby było tyle głosów ile mandatów, mniejsze okręgi. U mnie jest 8 mandatów, zatem do 8 głosów i ok. Jeden głos to jakaś paranoja w takiej sytuacji, ale stopniowanie poparcia? Polacy na razie tego nie załapią i będzie 50% głosów nieważnych, a chyba nie o to chodzi prawda?

  Na razie stopniowanie przy głosach PiS będzie wyglądało jak w wyborach samorządowych. Dopisanie krzyżyka, szlaczków i głos nieważny... to się nazywa liczenie głosów, pilnowanie uczciwości wyborów.
 • @waldemar.m
  . czytelnik czy nie czytelnik, nie dostrzegam Pańskiego nazwiska, Dakowskiego owszem, ale Pańskiego nie

  .. w jakim tytule, jakiej notki? nie można prostu z mostu?

  będę miał okazję 6 X zapytać Prof. Dakowskiego, czy już jemu powiedział Pan to w twarz co z taką swadą tutaj publikuje
 • @fritz
  dlaczego od razu na złość?

  napisałem tylko, pięknym za nadobne, ni mniej ni więcej!

  merytorycznie - czy mogę prosić o odpowiedź na pytania dotyczące głosowań, które wymieniłem?

  punkt po punkcie!


  w tych wylistowanych głosowaniach, w ostatecznym rozrachunku: PIS niczym nie różni się od PO

  żeby nie było wątpliwości: PiS = PO!
 • @Tomasz Urbaś
  Przeciez ich do niedawna słodki PJN wcale nie był po kursach.... A Olszewskiego ktorego nie dopuścili do wyborów (nie tych obecnie) to tez jacys nie po kursach ponoć.
  Taka ich argumentacja (metoda wyborczej).
 • @Jurand
  Przecież Antoni zlikwidował WSI. Czego sie zatem czepiasz?
 • @Bibrus
  Calkiem mi sie podoba, to co proponujesz. Powoli zrealizujemy i to. Nie wszyscy Polacy to zklapkowani na rzeczywistość trzęsidu...y.
 • @Marek Kajdas
  Nie ma co rozumieć - każdy wybiera daną kolejność na liście potem się wkłada to do komputera i wychodzi wynik. Zwycięzcą jest ten kogo poważają i jednocześnie najmniej sobie nagrabił.
 • @radosław
  Śmiać się czy płakać?
 • @Pawlo
  Panie,

  Daj Pan sobie na wstrzymanie. Ja tylko odpłacam temu bufonowi tą samą monetą.

  Nie muszę zak jak Pan włazić mu gdzieć bez mydła.

  Zajmij się Pan czymś pożytecznym.

  Dakowski sam na mnie napadł, więc niech się sam broni.
 • @Jurand
  Rajmund.
 • Agenci
  Agenci byli, są i będą bo istnieją państwa, które zawsze potrzebują informacji oraz narzędzi wpływu na władze innych państw.
  Uważam, że całą sprawę agentury w Polsce można sprowadzić do pytania komu służą. Zasadniczo to domena kontrwywiadu i jego technik operacyjnych.
  Macierewicz z zespołem był (jest?) romantykiem dyletantem. Wybrał rozwiązanie, które rozwaliło system wywiadowczy, rozsypało go, a co gorsza umożliwiło przewerbowania. Czy była (jest) inna metoda, salomonowa? Tak oczywiście jest. Zapewniająca bezwzględną wierność agentów Polsce albo unicestwienie zdrajców. O metodach osiągnięcia takiego rezultatu oczywiście nie można pisać np. w "Gazecie Polskiej" czy gawędzić na spotkaniach z sympatykami.
 • @Tomasz Urbaś
  No ale nie trzeba mocno przecierać oczu, żeby zauważyć że po rozpadzie CCCP została cała masa agentury z którą nie wiadomo co było zrobić.. więc całe siatki agentów zostały sprzedane.. zostały sprzedane i jakoś tak od razu cała UE "nawróciła" się na komunizm...
  Wystarczyło 4 lata żeby po transformacji znowu w Polsce wygrywała lewica.. Dyletanckie jest myślenie, że byli są i będą agenci i luz..
  otóż są głównie posowieccy, i 90% to agentura wpływu, rozkład państw krok po kroku.. Rosja coraz silniej będzie ją wykorzystywała - patrzyłbym tu na łupki - bo te jaki inne dywersyfikacje energetyczne doprowadza FR do rozpadu, gospodarka jak za CCCP oparta wyłącznie na sprzedaży surowców..
  czyli ruina.. i to musi paść na ryj.. służby niższego szczebla i średniego - mogą się bać bo pierwsze pójdą pod nóż i na pokazówkę dla mas..
  obecnie walka jest chyba w decydującym momencie...

  a metody o których się nie pisze należałoby zacząć od wiadomych dziennikarzy głównego nurtu..

  http://www.youtube.com/watch?v=70wymW2YASc&feature=related
 • @Freedom
  Trabie o tym od tygodni
  Vide moje notki i komentarze.

  Zapisy kodeksu wyborczego w kwestii skladu i powolywania PKW i OKW sa zaprzeczeniem fundamentalnych zasad panstwa prawa. Nie moze WLADZA "zawiadywac" wyborami. Zadna WLadza atym bardziej wladza sadownicza.

  Mija juz prawie m-c od decyzji PKW i SN.

  powyzsze i inne przepisy kodeksu - te doytyczace podpisow pod listami, brak jasnych definicji prawnych w dziesiatkach kwestii normowanych przez kodeks i sprzecznosci spowodowane "dziwnymi" i wykluczajacymi sie przepisami w kwesti terminow etc

  powinny byc zaskarzone skarga konstytucyjna.

  Zostalo jescze 2 m-ce na jej sporzadzenie.

  Czy jakies dzialania w tej sprawie sa podejmowane?
 • @Marek Kajdas
  Marku,

  Odczepcie sie od tych JOw etc.
  Nie dzielcie sie tym czego na razie nie macie szansy miec. A nie macie poniewaz rozmieniacie sie na drobne.

  To przedsiewziecie ma tylko szanse jezeli:
  Majac w reku podstawy : decyzje PKW ( NE i JKM) i orzeczenia SN (NE) - nie wiem co jeszcze macie ale to jest wystarczajace - zlozycie skarge do TK na niekonstytucyjne przepisy w kodeksie wyborczym:

  Wladza sadownicza de facto zawiaduje ekskluzywnie przebiegiem rejestracji i samych wyborow - a w razie odwolania sie do sadu w sprawach wyborczych - KONTROLUJE SWOJE WLASNE DECYZJE ! - to jest kabaret i fikcja demokracji i panstwa prawa.

  Do tego reszta absurdow w tym kodeksie, brak elementarnych definicji prawnych - np podpisow do rejestracji itd itd.

  Taka skarga konstytucyjna ma jakas minimalna szanse. Jezeli przegracie macie podstawe do skarzenia w np Trybunale sprawiedliwosci etc.

  Moim zdaniem taki krok naglosniony jak sie da (?) jest dzialaniem APOLITYCZNYM a wiec wszyscy nie powinni miec z tym problemow ideowych.
  I jest to dzialanie zdazajace "ku poprawie RP", konkretne i realne i namacalne.

  Japanie o JOw od ktorych jestesmy lata swietlne nie ma sensu. Ta kwestia powinna byc poddana referendum , ale na to nie macie zadnego wplywu.
  Na razie nie mozecie nawet kandydowac - wiec jeszcze raz zacznijcie od zmiany kodeksu wyborczego - a taka szanse PRAWNA macie!

  Wszyscy ktorzy zadeklarowali uczestnictwo w tym ruchu moga chyba zrobic sciepe na paru dobrych prawnikow, ktorzy taka skarge zredaguja.
  Blogerzy podrzucaja caly czas spostrzezenia niekonstytucyjnosci przepisow tego kodeksu. Potrzebni prawnicy - zeby to dobrze uzasadnili.
 • @Tomasz Urbaś
  Panie Tomaszu wrzucił mnie pan na ciekawą stronę. Dowiedziałem się, ze Kaczyńscy to rodzina zydowska i wiele innych rzeczy. Nie wypowiadam się. Wiem jedno, ze w Polsce mozna spotkać całą mozaikę pochdzeń. Moimi przodkami byli Adam i Ewa. Czy byli zydami? Nie wiem Jeszcze nie miałem okazji zapytać Pana Boga, ale jak tylko będę miał okazję, odpowiem panu.

  I taka drobna wrzutka odnośnie nazwiska Urbaś:


  Last name origin & meaning:

  Polish (Urbaś), Slovenian, and Jewish (Ashkenazic): from a derivative of the personal name

  Read more on FamilyEducation: http://genealogy.familyeducation.com/surname-origin/urbas#ixzz1Yt6ElLOn

  Ciekawe. Prawda?

  Skoro robisz pan to co pan robisz, to rób pan dobrze i bez zadnych wycieczek.

  Ale proszę, nie wmawiaj mi pan, ze pro militio to polscy patrioci.
 • @Jurand
  "Ale proszę, nie wmawiaj mi pan, ze pro militio to polscy patrioci."

  otóż to, jak ktoś chce mieć czystą kartę i zacząć od nowa musi sam siebie spalić, przy okazji zanim spalą go służby..

  dla przykładu Karl-Georg Hermman zgłosił się do prokuratury i Spigel'a
  albo Dieter Schnidtgunst-Seidel.. to jedyne wyjście jak chcą być wiarygodni..

  o wszystko tych panów można podejżewać, ale o patriotyzm to na samym końcu...
 • @Jurand
  "Skoro robisz pan to co pan robisz, to rób pan dobrze i bez zadnych wycieczek."

  :-))))

  http://urbas.blog.onet.pl/Korzenie,2,ID393074870,n
  http://www.urbasie.org/

  Chętnie dowiem się czegoś więcej :-)
 • @carcajou
  WiG Urbasia ? Czegoś takiego nie ma. To jest nieweryfikowalne. Urbaś i Mariovan plus ...niby kto ? Urbaś tworzył w oparciu o swój blog przez prawie trzy lata (!) dwa kolejne ruchy. Efekt mizerny i niewidoczny, tak jak chrzest , który tam zapowiadał. I tu ma też tworzyć, z lepszym skutkiem ?

  "Użyteczni idioci, nie agenci
  Przy tym wszystkim te wszystkie Urbasie, Łazarze, itp. grają rolę wyłączne pionków bez znaczenia i całą te groźną awanturę rozkręcają wierząc święcie w to, że ratują Rzeczpospolitą. Co do tego jestem w pelni przekonany. A z kazdym kolejnym krokiem wyjście z tej kołomyi jest trudniejsze."
  http://www.nicek.info/2011/09/23/sowa-rzadzi-sowa-radzi-sowa-nigdy-cie-nie-zdradzi/
  carcajou 23.09.2011 14:39:28"
 • @a1a
  Urbaś jest do tej roli idealny - gdyby miał nazwisko ala Szeremietiew nie mógłby koordynować prac zespołu, gdyż byłby postrzegany jako zagrożenie. Jak to się mówi ... do 3 razy sztuka? I osoba TU i NE (obywatelski - bezpartyjny) są idealne do trudnych rozmów.
 • @Tomasz Urbaś. Moim zdaniem
  Idea szczytna. Gracze zgrani i do kitu. To po pierwsze.

  Po drugie. Pokazując etymologię nazwiska Urbaś chciałem pokazać jak bardzio niebezpieczną grą jest szukanie czegoś w głębokiej przeszłości, a jeszcze bardziej niebezpieczne jest wyciąganie wniosków. Zwykle prowadzą do kompletnych idiotyzmów.

  Dlatego napisałem. Skoro juz pan to robisz, rób pan to dobrze, i nie czepiaj się pan fałszywych patriotów lub zgranych graczy. Rób pan coś naprawdę nowego. Proszę nie próbować przyoblekać trupy w nowe szaty, bo coś takiego robi się tylko na pogrzeb.

  Zyczę powodzenia! Naprawdę.
 • @Jurand
  Jak myslisz o Antonim to trzeba sie śmiać, a jak myslisz o sobie to raczej płakac.
 • @a1a
  O ile wiem, to Tomasz Urbas nie utrzymywał sie jak banda z publicznych pieniedzy. Wszystko co robił, to zrobił za swoje pieniadze i pieniadze tych co chcieli go wspomagac.
  Nie dostrzegasz w tym różnicy?
 • @radosław
  Radosław staraj się nie myśleć, bowiem w Twoim przypadku, myślenie szkodzi.
 • @Jurand
  "Idea szczytna. Gracze zgrani i do kitu."

  Nie myślisz strategicznie, a ja ci nie będę wykładał kawy na ławę.
 • @space / Brak ustalenia PARADYGMATU, AKSJOLOGII, które powinny mieć charakter w istocie CHRZEŚCIJAŃSKI
  zgadzam sie, absolutnie, ale czy to da sie osiagnac w tak krotkim czasie?
  pozostaje raczej metoda malych krokow, albo oczekiwanie na naturalny rozwoj wydarzen w tym kierunku. oni sie tego obawiaja najwiecej i dlatego probuja doprowadzic do otwartego konfliktu chrzescijanstwa z islamem.
 • @Tomasz Urbaś
  Nie to nie konkurencja. Zapraszamy.>>

  obawiam sie, ze nie uslyszeli. trzeba by oficjalnie. a stowarzyszenie "grunwald"?, podobna deklaracje podjeto we wroclawiu...warto poszukac kontaktu i dotrzec do takich ugrupowan..
  wielka jest nadzieja w takiej koalicji sil patriotycznych.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031