Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
76 postów 1593 komentarze

Tomasz Urbaś

Tomasz Urbaś - Przewodniczący Ruchu Wolność i Godność

Banki centralne usiłują zapobiec światowej katastrofie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Akcja banków centralnych dowodzi, że system bankowy na świecie znajduje się na granicy dezintegracji.

Banki centralne: Stanów Zjednoczonych, Japonii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Kanady oraz Europejski Bank Centralny podjęły w dniu 30 listopada 2011 r. skoordynowaną akcję zasilenia systemu międzybankowego w płynność (komunikat Rezerwy Federalnej).

Władze monetarne oświadczyły, że koszt wzajemnych tymczasowych pożyczek pomiędzy bankami centralnymi dolar – waluty narodowe (SWAP) został obniżony o 0,5 %. Podkreślono, że banki centralne są gotowe do wzajemnych pożyczek również na parach walut narodowych poza dolarem, o ile zajdzie potrzeba dostarczenia płynności.

Akcja banków centralnych dowodzi, że system bankowy na świecie znajduje się na granicy dezintegracji. Ujawnione w Śmierci euro wzajemne międzynarodowe powiązania banków komercyjnych skutkują łatwością infekcji europejskim kryzysem zadłużeniowym banków na całym świecie. Narasta panika związana z wycofywaniem środków z banków europejskich między innymi przez banki amerykańskie. Dlatego banki centralne dostarczają płynność w dolarze.

Decyzja banków centralnych ma wymiar głównie propagandowy. Umowy SWAPowe już istnieją. Rynkowi tylko przypomniano o nich. Obniżka oprocentowania SWAPów nie oznacza redukcji podstawowych stóp procentowych na świecie, jak zdaje się pomyśleli inwestorzy giełdowi (chwilowa euforia). Obniżka ta oznacza wręcz, że sytuacja banków jest tak tragiczna, że za przedłużające agonię pożyczki banki nie są w stanie zapłacić dotychczasowego oprocentowania.

Komunikat Rezerwy Federalnej podkreśla ryzyko zaburzenia kredytowania konsumentów i przedsiębiorców przez duszące się z braku środków banki. Potwierdza to tezę, że dynamicznie przyspieszający kryzys godzi w emisję pieniądza depozytowego przez banki komercyjne, co grozi deflacją i wielką światową depresją gospodarczą.
 

KOMENTARZE

 • Market News
  http://www.youtube.com/watch?v=adf88h9ucO0
 • czy to nie sa spekulacje ? i kto to robi ? moze tym warto sie zajać ?
  co da taka interwencja ? podziała tylko na chwile.
 • @autor
  Kiedy o tej sytuacji pisałeś? I jako RuchWiG ostrzegaliśmy? Ze 2 lata temu? Banda łobuzów. Najpierw generują problemy by potem je "radośnie" rozwiązywać wprowadzając światowy zamordyzm gospodarczy.
 • Obniżenie stóp procentowych
  "Po tym jak Amerykańska Rezerwa Federalna i pięć innych banków centralnych zdecydowało o obniżeniu stóp procentowych o 50 pkt. bazowych na rynkach zapanowała euforia. Złoty zaczął odzyskiwać siłę."
  http://waluty.wp.pl/kat,98674,title,Zloty-najslabszy-od-lat,wid,14035990,wiadomosc.html?ticaid=1d799&_ticrsn=3

  Ofiary nie czytania komunikatu FED.
 • Francja
  http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Francja-coraz-bardziej-zagrozona-utrata-ratingu-AAA,wid,14037131,wiadomosc.html

  A po Francji? Niemcy. Logika dezintegracji systemu:
  http://urbas.nowyekran.pl/post/41946,smierc-euro
 • @Autor
  "(...)... sytuacja banków jest tak tragiczna, że(...)

  Pan się śmieje, czy naprawdę... jest bliski płaczu?
 • @important
  Panuję nad emocjami. A Pan/Pani?
 • Panie Tomaszu
  Obiecał Pan odnieść się do słów Rybińskiego który ulokował dolary w BGK i co by Pan zrobił z oszczędnościami w obecnej sytuacji. Tzn. sytuacja się zmienia z dnia na dzień i pewnie też można mówić co innego w następnym dniu.
  Paweł Wajda
 • Proszę o komentarz autora
  http://newsne.nowyekran.pl/post/42290,158-3-mld-zl-w-rekach-zagranicznych-spekulantow
  158,3 mld zł w rękach zagranicznych spekulantów.
 • @Redaktor1966
  Proszę:
  http://urbas.nowyekran.pl/post/31093,krach-finansowy-w-polsce-spisek-bankierow
  Pozdrawiam
 • Ciekawostka ?
  http://www.rumormillnews.com/pdfs/11%20civ%208500%20Keenan%20Complaint.pdf
 • Obligacje stabilizacyjne
  Co do artykułu zgadzam się ze wszystkim co zostało w nim napisane. Mam pytanie co Pan myśli o propozycji wprowadzenia tzw. obligacji stabilizacyjnych w jednym z 3 wariantów ich wprowadzenia ? Czy to może spowodować osłabienie kryzysu? Ja uważam że nie. Wiem że Niemcy są temu przeciwni gdyż sądzą że spowoduje to brak reform i jeszcze większe zadłużenie w krajach które mają obecnie największe problemy gdyż będą one wspomagane wiarygodnością przez kraje uważane za bezpieczne. Mam jeszcze jedno pytanie, czy mógł by Pan napisać co Pan myśli o luzowaniu ilościowym w europie w sytuacji gdyby realna była groźba deflacji? Będę bardzo wdzięczny za udzielenie odpowiedzi na moje pytania.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031