Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
76 postów 1593 komentarze

Tomasz Urbaś

Tomasz Urbaś - Przewodniczący Ruchu Wolność i Godność

Referendum Złoty Tak Euro Nie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu 13 grudnia 2011 r. powstał Społeczny Komitet Referendalny ws. utrzymania Złotego jako obowiązującego w Polsce środka płatniczego.

W dniu 13 grudnia 2011 r.  powstał Społeczny Komitet Referendalny ws. utrzymania Złotego jako obowiązującego w Polsce środka płatniczego. Uważamy, że wobec kryzysu gospodarczego, dotykającego strefę euro, konieczne jest zwrócenie się w tej sprawie do narodu. Jedynie polscy obywatele, wyrażający swoją wolę bezpośrednio, są podmiotem uprawnionym do tego, by decydować o kwestii tak kluczowej, jak rezygnacja z narodowej waluty. Sytuacja gospodarcza i polityczna w UE uległa zasadniczym zmianom w stosunku do warunków, w jakich następowała akcesja Polski do struktur unijnych.

W środę 21 grudnia zaprezentowane zostaną pytania i szczegóły akcji referendalnej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele następujących organizacji i środowisk:

Kongres Nowej Prawicy

Nowy Ekran

Młodzież Wszechpolska

Obóz Narodowo-Radykalny

Stowarzyszenie KoLiber

Partia Elektorat

Ruch Wolności

Ruch Wolność i Godność

Ruch Polska w Potrzebie

Unia Polityki Realnej

KOMENTARZE

 • @
  Przeczytawszy spis organizacji - aż się prosi: weźcie się połączcie!!!
  Ale i tak 5*. Na dobry początek.
 • @KOSSOBOR
  Tak sobie marzę, że fajnie by było, gdyby zdecydowali się na wspólny sztandar Zjednoczenia Środowisk Patriotycznych: Bóg Honor Ojczyzna...

  No i na określone zasady, wśród których najważniejsza to przejrzysta i nieskazitelna przeszłość tych członków stowarzyszenia, którzy działali by w jego imieniu jako główni przedstawiciele (chociażby - w sejmie).
 • @Autor
  I mogą się wszyscy zdziwić jak idioci zagłosuja za euro bo....
  ... mają kredytymieszkaniowe w euro i w CHF-ach.
  Uwierzą że będą odtąd mieli stały kurs.

  Nie dotrze do tych zakutych pał że mogą np. stracić soją wspaniałą pracę.
  Mimo że mnie też to w jakiś sposób dotknie to oczekuje załamania kursu.
  Będę wtedy w fotelu obserwował płacz młodych wykształconych z duzych miast jak ich windykują z nieruchomości i puszczają w skarpetkach na bruk.

  Nawet wtedy mi powieka nie drgnie z żalu nad ich biednymi dziećmi co to im zimno i nie mają co jeść.

  Doszedlem do wniosku że na hołotę nie ma innego lekarstwa niż "scholastyczna" metoda bata.
  Jak mawiał mój mądry znajomy 30 lat temu: "Porządek utrzymuje świat, a ludzi BAT"
 • T.U
  Podpisać się pod wnioskiem mogę, choć jak nic wyląduje on w koszu u marszałka. Nie pozwolili ludziom wypowiedzieć się w sprawie ratyfikacji traktatu to pozwolą zorganizować referendum w sprawie ojro ?
  Nie sądzę.
 • @Tomasz Urbaś
  Od dzisiaj zaczynam promować walutę wyszechradzką. http://nikander.nowyekran.pl/post/44203,o-lechu-czechu-i-rusie-drobna-korekta-legendy-z-geopolityka-w-tle A co? - nie można...

  Emitowana będzie w konwencji prawa Locke'a - Ricardo i "rozraszana" w gospodarkach poszczególnych krajów przez budżet. Żadnych banków emisyjnych!
 • @w.red
  "wyląduje on w koszu u marszałka"

  I to nas nie zaskoczy :-)
 • Własna waluta jest PODSTAWĄ !
  Własna waluta to PODSTAWA - bez tego nie da się wdrożyć "teorii normalności" - czyli jednego, bezobsługowego i bezkosztowego podatku emisyjnego - który ZASTĄPIŁBY cały obecny skomplikowany, szkodliwy dla gospodarki i kosztowny system podatkowy.
  http://freedom.nowyekran.pl/post/34518,istnieje-podatek-doskonaly-fenomen-inflacji

  A to najszybsza droga do wyjścia z biedy i bogacenia się polskiego społeczeństwa - wiem, że kiedyś to zrozumiemy.

  NIE WOLNO nam przyjąć euro jako waluty - to oczywiste.


  Ale referendum w tej sprawie - to bardzo niedobry pomysł - więcej jest głupich niż mądrych - i żebyście się czasem nie zdziwili wynikiem...

  Demokracja to naprawdę paskudny pomysł :(
  http://freedom.nowyekran.pl/post/44046,alternatywa-dla-demokracji
 • Dobra inicjatywa
  Gdzie jest w tym projekcie miejsce dla PiS? Będą dwa obozy zbierające podpisy?
  Gdy zbierze się 500 tys. podpisów Sejm musi zająć się sprawą, ale nie musi ogłosić referendum. Zatem może być para w gwizdek, choć nagłośnić sprawę warto.
 • "Rób to, co uważasz za słuszne"
  Inicjatywa dobra. Co do skuteczności - oby, oby... Wychodzę z założenia, że trzeba robić wszystko, co daje chocby najmniejszą nadzieję. A to taką daje! Wbrew beznadziei!
 • @Tomasz Urbaś
  Proponuje wymienić obecnego zł na zł z XVIII w. opartego o kruszec. W przyszłości za gaz przyjmować zapłatę tylko w wymienionym zł lub w złocie :-)
  http://visitor.nowyekran.pl/post/1298,przekret-z-polskim-zl-w-xviii-wieku

  Tylko jak by to wprowadzić w życie to USA musiała by najechać na Polskę i zneutralizować dyktatora Tuska ;-)
 • @Tomasz Urbaś
  I ja sądzę że nie powinno ;) Ale czy jest sens pracować "sobie a muzom" ?
  Nie mniej jak powiedziałem - popieram.
 • @w.red
  "I ja sądzę że nie powinno ;) Ale czy jest sens pracować "sobie a muzom" ?"

  Przygotowujemy adekwatne zachowania do każdego wariantu rozwoju wypadków.
 • A sprawa pomocy finansowej dla stabilizacji euro?
  Czy to także nie powinno zostać poddane pod głosowanie powszechne?

  Bardzo nie podoba mi się także pomysł obejścia zmiany traktatu UE przez zawarcie umów międzyrządowych. Moim zdaniem prowadzi to nie tylko do ominięcia barier prawa międzynarodowego, ale także faktycznego przekroczenia legitymacji rządu.

  Obudziłem się dziś rano z myślą: na co czekamy? Jeśli nie przymusimy waadzy petycją, to za chwilę zostanie tylko wyjście na ulice...
  Albo - zaciskanie pasa, aby sztucznie podtrzymywać chory... oszukańczy... nie wiem, czy nie należy powiedzieć - zbrodniczy - system bankowy.
 • @Mirek
  a ktoś PiSowi zabrania się podpisać ?
 • @Sytro
  Każdy Polak będzie miał okazję podjąć w tej sprawie działanie i wyrazić swoją wolę.
 • @Tomasz Urbaś
  > utrzymania Złotego jako obowiązującego w Polsce środka płatniczego

  A ja się z tym postulatem nie zgadzam. To, że akurat politykom kierującym euro się coś nie udało, a politykom obsługującym złotówkę się przyfarciło nie znaczy, że tak będzie zawsze. Za jakiś czas strefa złotówki popadnie w jeszcze większy kryzys. Problemem nie jest jakaś konkretna polityka monetarna, ale to, że taka polityka jest monopolistyczna, problemem jest to, że są różne monopolistyczne strefy walutowe. To trzeba znieść. Zlikwidować trzeba to, że jakaś waluta jest obowiązującym środkiem płatniczym w jakimś kraju czy krajach.

  Po co nam wchodzić do strefy euro rezygnując ze złotówki? Nie można po prostu znieść monopolu i pozwolić ludziom w Polsce rozliczać wszelkie transakcje handlowe i w złotówkach i w euro i w dolarach i w każdej innej walucie? Co by to szkodziło?
 • @Tomasz Urbaś
  > W środę 21 grudnia zaprezentowane zostaną pytania i szczegóły
  > akcji referendalnej.

  A będzie podstawowe pytanie: "czy chcesz by wszelkie transakcje handlowe w Polsce mogły być rozliczane w dowolnej walucie?"? Jeśli odpowiedź na to pytanie będzie pozytywna, to wszelkie inne w tej kwestii staną się zbędne...
 • @GPS.65
  Zasada walutowości:
  http://www.lex-pol.pl/2010/07/zasada-walutowosci-i-nominalizmu/
  Ma Pan taką możliwość...
 • @Tomasz Urbaś
  "Każdy Polak będzie miał okazję podjąć w tej sprawie działanie i wyrazić swoją wolę."

  Zbieranie podpisów za przeprowadzeniem referendum w tej sprawie to test dla władzy i dla obywateli.
  Kiedyś milion podpisów za JOW wylądowało w koszu. Dziś pewnie nawet dwa miliony podpisów za referendum - oby to się udała taka mobilizacja - również wyląduje w koszu. Władza obleje test z demokracji, gdyż uznała siebie za sanhedryn podlegający sanhedrynowi sił wyższych a nie suwerenowi jakim jest naród - to mamy jak w banku.
  Obawiam się jednak, że egzamin obywatelski obleje także społeczeństwo. Oby nie.
  Działajcie, gdyż niezależnie od wyniku, to właściwy ruch polityczny.
 • @Tomasz Urbaś
  A zatem twierdzi Pan, że mogę założyć w Polsce sklep i napisać na nim: "zapłatę przyjmuję tylko w euro", a potem wystawiać paragony, rachunki i faktury VAT w euro, tak? I będzie to całkiem legalne?
 • @GPS.65
  Nie chcę prowadzić doradztwa prawnego, ale przyjąć w rozliczeniu cokolwiek może Pan, inna sprawa to wola Pana klientów. Ale to konsument decyduje.
 • @Autor
  Złoty z hiperinflacją jest skazany na przegraną w referendum. Polityka obecnych władz do tego prowadzi.
  Trzeba bronić bezpieczeństwa wartości złotego, bo nic nie wart złoty, jest nic nie wart.

  Złoty powinien być określony - jaki ma być, powinien mieć swoją "konstytucję".
 • Drodzy komentatorzy,
  .
  tak naprawdę to jest nieistotne jaką walutą ONI się posługują - dopóki mogą nas gwałcić ekonomicznie - mogą to robić każdą walutą (nową, starą , wspólną - nieistotne)

  http://freedom.nowyekran.pl/post/41916,zbiorowy-gwalt-ekonomiczny

  ! U W A G A !

  Apeluję więc o zrozumienie SEDNA problemu:

  Dopóki istnieje możliwość kreacji pieniądza z niczego - i bogacenia się na "operacjach finansowych" - ZAMIAST na uczciwej pracy
  - dopóty gospodarka zawsze będzie kuleć, zwykli ludzie będą pogrążać się w nędzy - a banda sqrwieli będzie żyć jak bogacze kosztem całej reszty społeczeńśtwa
 • @Bendix
  Tu nie chodzi o to czy w referendum ludzie opowiedzą się za czy przeciw, ale o to żeby tej decyzji nadać legitymacje demokratyczną.
  Złamanie traktatu z Maastricht oraz zmiany prawne jakie zaszły w strefie euro dają podstawę by sądzić, że warunki na jakie się zgodziliśmy w 2004r są teraz odmienne.
 • @Tomasz Urbaś
  Powinniście się zastanowić nad inicjatywą ustawodawczą w sprawie zmiany art. 90 konstutucji poprzez wykreślenie pkt 2 i 4.
 • @
  Tak sobie tu myślę, że nic nie łączy skuteczniej niż wspólny interes. Więc co będzie - to będzie z referendum , ale wspólne usiłowania wymienionych tu organizacji może przyniosą dobry skutek w sensie zjednoczenia. Może patrzeć jak Anglicy? Nie mają sympatii czy antypatii - tylko INTERESY!

  /Naturalnie - referendum to nie moje marzenie, złotego oparłabym na złocie ;))), no ale krawiec kraje tak, jak .../
 • @Łażący Łazarz
  Hmm, a mamy jeszcze jakieś złoto, którego nie oddaliśmy?
  Bo o ile rozumiem ostatnie dywagacje, to NBP jako "rezerwy walutowe" przechowuje... "makulaturę"...
 • @Łażący Łazarz
  A dlaczego nie skorzystamy z możliwości jakie daje papierowy pieniądz?

  Przecież uwolnienie gospodarki od podatków i konieczności ich rozliczania - dałoby takiego kopa, że przegonilibyśmy całą Europę w 2 lata

  http://freedom.nowyekran.pl/post/34518,istnieje-podatek-doskonaly-fenomen-inflacji

  Dzisiaj wykorzystują to finansowi grandziarze - może czas odebrać im te zabawki - i zacząć je wykorzystywać dla naszego dobra?

  To najprostszy i najszybszy sposób na bogacenie się społeczeństwa - a nie bankowców.
 • Cenzura medialna jest widoczna tez na NE czyzby tu tez agenci dziali z ukrycia
  i pilnowali POrawnosci okraglostolowych.Dlaczego nie naglasnia sie sytuacji jak zaistniala w Islandi gdzie narod wygral z zydowska swiatowa finansjera?

  Islandzka lekcja dla całego świata. Islandczycy sprawili, islandzki naród
  zgodnie ze scenariuszem aktualnie "przerabianym", że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć przez Grecję, podał się w komplecie do dymisji!
  Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii.
  Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.
  Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania:
  Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii?
  Oto krótka chronologia faktów:
  - Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii, Glitnir Banku, w wyniku czego giełda zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.
  - Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory.
  Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent.
  W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji.
  - Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.
  - Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu.
  W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankierów, którzy przezornie
  uciekli z Islandii.
  W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję
  uwzględniającą nauki z dopiero co "przerobionej lekcji".
  W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej 25 poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć
  przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią"Magna Carty".
  Czy ktoś słyszał o tymwszystkim w europejskich środkach przekazu?
  Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym?
  Oczywiście NIE!
  W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi.
  Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego "legendę" przekazywaną z ust do ust.
  Póki co, wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji.
  Nie straćmy tej szansy i informujmy
  o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.
  Źródło: Na podstawie artykułu Marco Pali "Storie di ordinaria rivoluzione",
  http://creativiculturali.ning.com/profil/blog/show?id=3565617%3ABlogPost%3A86298&xgs=1&xg_source=facebook

  PS.Ryszard Opara zalozyciel NE zgent sluzb specjalnych szkolony za PRLu w SBeckich szkolach. Czytaj:

  http://wzzw.wordpress.com/2011/12/06/parol-ryszarda-opary-czesc-2-kbw-goldberg/
 • @wiki
  Czekaj, czekaj, a kto TOBIE "zabrania" "nagłaśniać"?
  O p.Oparze było tutaj, poszukaj.
 • @Tomasz Urbaś
  Dobrze - nie wie Pan czy Pewexy są w Polsce legalne. Ale mniejsza z tym. Zbadajmy obie sytuacje - gdy są legalne i gdy są nielegalne.

  Rozszerzmy pojęcie Pewexu - niech to będzie sklep, fabryka, firma czy dowolne przedsiębiorstwo, które ogłosi, że zatrudnionym pracownikom będzie płacić w dowolnej walucie jaką sobie wybiorą - w tym w złotówkach, euro lub dolarach - i na takie waluty podpiszą umowę o pracę, oraz ogłosi, że swoje produkty lub usługi sprzeda w dowolnej walucie jaką klient będzie chciał zapłacić i wystawi mu paragon, rachunek lub fakturę VAT w tej walucie. A państwu zapłaci podatek też w dowolnej walucie jaką państwo zechce przyjąć w danym miesiącu czy roku.

  Jeśli takie Pewexy są teraz w Polsce nielegalne, to należy po prostu zrobić referendum, w którym spytamy Polaków czy chcą, by takie Pewexy zalegalizować.

  A jeśli są legalne, to referendum, w którym pytamy czy Polacy chcą by środkiem płatniczym w Polsce było euro czy złoty nie ma sensu, bo po prostu zwolennicy euro wprowadzą w swoich przedsiębiorstwach rozliczanie w euro, a zwolennicy złotówki będą się rozliczać w złotówkach.
 • @laurentp? wlasnie naglasniam puki jeszcze mozna chociaz tylko w komentarzach
  A o agenturalnej roli R.Opary nic poza moimi wpisami nie znalazlem na NE.
 • Nie tylko wynik ale i sama akcja jest ważna
  Te milion osób które podpisały się za JOW-ami już przynajmniej wie że istnieje problem.

  Taka akcja referendalna to czynnik integrujący i aktywizujący społecznie, który z "młodzieżowych , internetowych kanap politycznych" może wykrzesać poważne partie polityczne przyszłości.

  Wszak polityki nie da się uprawiać jedynie przez internet.
 • @oskar20 to jest typowy schemat dzialania zeby zniszczyc prawdziwa opozycje
  w kraju juz to przerabialismyW tym celu powstaja niby patryjotyczne organizacje czy media alternatywne do np.GWna i na ten lep daja sie zlapac naiwni a chodzi o to by zdrenowac nastroje zagaospodarowac patryjotyczna energie i ja potem zmarnowac.
  Zostalem na forum NE zrugany i wyzwany od porzytecznych idjotow jak namawialem zeby ludzie tlumnie szli glosowac przeciw PObolszewi przez jakiegos dyzurnego na NE pilnujacego POprawnosci.argumentowal ze wlasnie przez takich jak ja co glosuja i namawiaja do glosowania za PIS nie mozna bedzie uniewaznic glosow - niezla propaganda.
 • @Ptasznik z Trotylu
  Dałoby się przez Internet, gdyby "z powodów technicznych" (ale USTAWĄ!) nie przesunięto "nowych" dowodów osobistych - z podpisem kwalifikowanym..
  .
  Co ciekawe, "technicznie" (ale na małą skalę pewnie), to już 2008 Unizeto i Sigillum sprzedawały...
 • @wiki
  A ty sobie WŁĄCZ CHOCIAŻ POLSKIE litery... o słowniku nie wspomnę...
 • x
  Piotr F. Świder piękne studium, z powstrzymaniem się od zbyt daleko idących wniosków. Mądrej głowie dość po słowie.:))

  P.S.
  Wiki to Goldberg, czytaj:
  http://wzzw.wordpress.com/2011/12/06/parol-ryszarda-opary-czesc-2-kbw-goldberg/
  :))
 • @KOSSOBOR
  "Przeczytawszy spis organizacji - aż się prosi: weźcie się połączcie!!! "

  Myślę że DOJDZIE DO TEGO :) Po pierwsze stały obywatelski komitet wyborczy i to trzeba zawiązać JUŻ. Wybory jak deszcz spadają niekiedy znienacka, a poza tym kwestia referendów, w tym w samorządach. U "Polonii" rzuciłem w komentarzu pomysł żeby p. Ryszard Opara niejako zastępując prof. Romualda Szeremietiewa.... wystartował na prezydenta Warszawy. To chyba dobry pomysł, ale najpierw trzeba w referendum odwołać gronkowca złotoustego.

  Druga kwestia to wspólny, WIELONURTOWY ruch społeczny z Klubami Obywatelskimi w każdej gminie, w każdej parafii wzorem akcji Orbana na Węgrzech. Żadne środowisko nie da rady samo, nie da rady poza miastami także klika ziobrostów. Trzeba połączyć zasoby.

  Do spisu proszę dołączyć Klub Katolicki NE.

  Będziemy do śmierci naszej murem za złotówką!
 • @laurentyp a ty se wlacz polskie myslenie bo to nie boli chyba ze wam nie lzia
  zapreczono.
 • @Torin niezla zagrywka z tym Goldbergiem ale sie pomyliles ja to Michnik
  naczelny jakkkala.
 • @space
  Będzie zjednoczenie tych i wielu innych środowisk. Mało wiemy jako zwykłe ludzki, ale swoje pomiarkowanie, przeczucia mamy ;) To nie są głupi ludzie, słuchają (od czasu do czasu hehehe) naszych rad, powoli, ale jest dojrzewanie patriotów do takiego projektu. Myślałem parę lat temu że nie dożyję sztamy choćby części piłsudczyków z narodowcami, katolikami, wolnorynkowcami, a tu proszę, idą grzecznie razem niczym przedszkolaki :):):) Niebywałe. To mi dodało nadziei, także życzliwe słowa wobec Dmowskiego. Takie Kaczyńskiego nie wyszłyby z gardła, udławiłby się męcząc się niemożebnie tym absmakiem.

  PiS stał się główną przeszkodą, co za wyjątkowo NIEKUMACI ludzie! Takich jak Lipiński, Hofman należy wysłać na Księżyc żeby nie przeszkadzali. Gdyby powstała koalicja łącząca WSZYSTKICH, to mamy murowaną wygraną, a tak szanse na wygraną maleją w postępie algebraicznym wraz z liczbą komitetów nowych.

  A gdzie ruch p. Opary? Czy to obejmuje pozycja "Nowy Ekran", albo PwP?

  @Tomasz Urbaś
  Mam nadzieję że jako KOORDYNATOR zjednoczenia notuje Pan moje uwagi, pomysły? Nie piszę w NE jako spamer dla chorej rozrywki. To ma na ogół swój głęboki sens. Proszę dołączyć KLUB KATOLICKI NOWEGO EKRANU do spisu organizacji i środowisk komitetu, przedstawicieli wyznaczymy, niewątpliwie proszę mieć kontakt z blogerką "Polonia", może dojechać do Warszawy, ja nie.

  Nie mamy ustalonej na sztywno nazwy, więc może się jeszcze to zmieniać. Szukamy pomysłu na najlepsze określenie. Należy dać przykład realizacji nowych wizji. NE staje się kreatorem, inkubatorem, kuźnią ruchów obywatelskich i własnie powstaje RUCH KATOLICKI dzięki życzliwości NE.  a
 • @w.red
  Referendum będzie jeżeli wywalczymy je ULICĄ. Jasne? Zatem będzie. Protest ma być do skutku, to nie może być jednorazowa manifa itp, ale akcja na baaaardzo dłuuugo. Mogę wziąć latem (przed żniwami) namiot i spędzić je pod kancelarią kanclerza Thuska. Poważnie to deklaruję, ale takich ludzi trzeba TYSIĄCE.

  Co jeszcze powinno być w tym referendum? Załatwmy hurtem wiele spraw, niech się wyjaśni to i owo. Zbadajmy np ilu Polaków jest za opuszczeniem UE. Mnie można liczyć. Policzymy się, ci ludzie nie zagłosują już na PiS, ani na inne prounijne partie, ale NA NAS. Jeżeli za opuszczeniem UE będzie 20% głosujących przy 50% frekwencji, to i tak będzie to sukces. Moim zdaniem dojdziemy do 40% eurosceptyków, o ile wyciągniemy z domów tych co nigdy nie chodzą na wybory, a wyciągniemy! Kolejne referendum będzie już wygrane.
 • @Marek Kajdas
  "PiS stał się główną przeszkodą, co za wyjątkowo NIEKUMACI ludzie!"
  .
  Posłuchałem wystąpienia Kaczyńskiego 13.12.. On chyba o mało nie umarł na astmę w trakcie...
  Czyżby to sami co Mikke: to CO mówi to jedno, ale JAK mówi to porażka...
  A tu musi być i to i to...
 • @Łażący Łazarz
  "Złotego możnaby oprzeć na parytecie złota jak sama nazwa wskazuje"

  Proszę nie bredź, tylko nie to. Mam nadzieję że żartujesz. Spytaj o to mądrzejszych od siebie, od nas i zrozumiesz jak głupi, szkodliwy to pomysł. Zakładam że żartujesz żeby przypodobać się odłamom prawicy to popierających. Mylą się. Pieniądz to nie złoto, kruszce.
 • @wiki
  Obywatelskie metody Islandczyków są bardzo dobrym wzorcem dla Polaków.

  http://beatrycze.nowyekran.pl/post/44174,islandzka-lekcja-dla-calego-swiata
 • @wiki
  Kłamiesz jesteś Goldi, a Michnik to twoja stara!

  :))))
 • Tomasz Urbaś & komitet
  Partia Elektorat jest o ile wiem FANATYCZNIE lewacko prounijna, zatem są wprost bezwarunkowo, fanatycznie (jak PO, SLD, Palikoty) za euro; co robią więc z tym zestawieniu? A paszoł won do Moskwy=Berlina=Brukseli! Ciepłe mają gniazdko między Kolibrem, a Ruchem Wolności. Cyrk Urbasia?

  Czy to KABARET???

  Czekam na umieszczenie w zestawieniu realnego dzięki odrębnej kategorii na NE

  http://www.nowyekran.pl/category/27,k-katolicki

  Klubu Katolickiego na NE i proszę mi wskazać ewentualnie gdzie takowy klub, odpowiednik ma ów lewacki, antykatolicki "Elektorat"? Oni są mniej niż zero, my się liczymy na NE realnie. Co tu jest grane?
 • @Marek Kajdas
  @Marek Kajdas
  Mówisz i masz!
  http://www.youtube.com/watch?v=nd3Yp4aUU7E&feature=related

  Swoją drogą jaki refleks! Sprężyna w stoperze zdążyła mi się cała odkręcić!
  Czy może refleks ok, tylko czas grzania świec do zapłonu taki długi?
  :D
 • @Freedom
  Finansowi grandziarze teraz, wcześniej kler i paniska i pańszczyzna na całego w Polsce, wcześniej królowie, w innych krajach cezarzy itd. To trwa od tysięcy lat. Bogactwo jest skumulowane w wąskiej grupie ludzi i dyrdymały o bogaceniu się społeczeństwa to mrzonki.

  Pokaż mi sposób jak to zrobić, żeby się uwolnić od tej pańszczyzny, podatków i innych danin, której trwają od tysięcy lat w cywilizacji ludzkiej.
 • @SmokWschodu
  To jest proste! Trzeba Uwolnić Rynek! Tera siedzi..
  :p

  Rzecz wydaje mi się nie w tym. To jest prawda co piszesz, ale mądry władca daje pożyć maluczkim. Bogaci się, gromadzi itd., ale pamięta, że nawet najmniejsza i najpodlejsza mrówa, która dla niego robi, bezpośrednio, ale i pośrednio (bez świadomości tego faktu), musi mieć tyle, żeby mu się nie opylało pyskować. Taki porządek społeczny.
  Tymczasem oni okresowo zapominają. Myślą, że zamiast dać, wystarczy podkręcić rygor, żeby się bali i wtedy są zdziwieni i obrażeni zazwyczaj, jak im ten burdel wybucha w twarz. Jak śmiano ich wspaniały porządek wszechrzeczy obalić!:p
  Ci obecni u nas, to już im się wszystko popierdoliło.
  Wciągają każdą kasę, bez oglądania na konsekwencje i biora na łajbę, każdego ziutka, który jakoś tam jest skoligacony, albo może brąchnąć, że coś wie, o tym, albo owym i dają mu 5złotych, że niby jeden z nich. Natomiast Ci za burą to niech się uczą pływać. Albo nie. Mała strata. Gospodarki i tak nie ma, to i kierować za bardzo nie ma czym. Też problem z głowy.:p
  Dziarskie zuchy! Jeszcze trochę takiego podkręcania ciśnienia.
  :p
 • @Torin
  Mniej niż zero jest wart Lady Pank, acz lubiłem parę kawałków dawniej, ale bardziej za muzykę, gitarowe nawijanie, pomysł, rytm, mniej za słowa. To niezłe gitarowe granie w przerwach kiedy muzycy nie wyciągają atrybutu Palikota, ale naturalnego, w każdym razie ponoć swojego.

  Może lepiej radio

  http://www.dlapolski.pl/sim-radio-steam/

  Kto je zna? DLACZEGO nie ma takiego projektu jeszcze Nowy Ekran? Przerasta to NE? A forum? Ile lat mam błagać o forum? Przecież Pluszak miał je odpalić w grudniu, GDZIE kurka wodna jest FORUM NOWEGO EKRANU?
 • @SmokWschodu
  > Pokaż mi sposób jak to zrobić, żeby się uwolnić od tej pańszczyzny,
  > podatków i innych danin, której trwają od tysięcy lat
  > w cywilizacji ludzkiej.

  Żyjemy w XXI wieku - a nie w średniowieczu.

  1. Zabronić "kreowania pieniędzy z powietrza" w jakiejkolwiek formie.

  2. Zlikwidować wszystkie obecne podatki

  3. Zamiast obecnych podatków - finansować państwo jednym, bezobsługowym, nic niekosztującym podatkiem emisyjnym
  (czyli zamiast ludzi, towarów i usług - opodatkować same pieniądze)

  Szczegóły i wyjaśnienie:
  http://freedom.nowyekran.pl/post/34518,istnieje-podatek-doskonaly-fenomen-inflacji

  szacunki liczbowe w wariancie "pesymistycznym":
  http://freedom.nowyekran.pl/post/37168,wdrazamy-teorie-normalnosci-z-kalkulatorem-w-reku-dla-dobra-polakow
 • @Freedom
  "Żyjemy w XXI wieku - a nie w średniowieczu."

  hahaha

  a jesteśmy dymani gorzej niż w średniowieczu.

  Zlikwidować wszystkie podatki?

  A kto to zrobi?

  Jak wysadzić z siodła tych, którzy siedzą na nim już tysiące lat?

  Pomysły można mieć i dumać o bezpodatkowym społeczeństwie.

  Tylko przekonaj do tego paniska tego świata, że trzeba na siebie robić, a nie ssać z plebsu.


  Mam tak naprawdę tylko nadzieję, że naprawdę coś się dzieje na poziomie świadomości. Czuję, że stanie się coś, że ten stary porządek kontrolującyh rodzin całkiem runie. Ewolucja postępuję, tylko niezwykle powoli.
 • @Torin
  "To jest proste! Trzeba Uwolnić Rynek! Tera siedzi.."


  Też zawsze tak uważałem. Wolny rynek jest wolny, jest samoistny.

  Podobno Balcerowicz nas transformował do gospodarki wolnorynkowej.
  Jakoś większość do dzisiaj tego przekrętu nie poniała.
  "Wolnorynkowiec" Balcerowicz, który wprowadził na dzień dobry setki koncesji spętując ten pełzający wolny rynek w Polsce.


  Zgadzam się też z tą resztą co napisałeś.
  Tylko ile razy musimy to samo powtarzać i przerabiać. Ciągle to samo.

  Świat bez władców byłby najlepszy.
 • @GPS.65
  Nie może Pan.

  PLN jest prawnym środkiem płatniczym w Polsce i nie może Pan odmówić przyjęcia biletów banku centralnego w postaci zapłaty z tytułu jakiejkolwiek należności - nawej jeśli jest to bilon.
 • @nonscolar
  > PLN jest prawnym środkiem płatniczym w Polsce i nie może
  > Pan odmówić przyjęcia biletów banku centralnego w postaci
  > zapłaty z tytułu jakiejkolwiek należności - nawej jeśli jest to bilon.

  Ale autor tej notki tego nie wie, albo nie chce wiedzieć, albo nie chce się przyznać czy wie, czy nie. Więc mniejsza z tym czy tak jest, czy nie.

  Jeśli tak jest, to należy zrobić referendum z pytaniem typu: "czy chcesz, by każdy w Polsce mógł płacić i przyjmować zapłatę w jakiej chce walucie, czy też chcesz, by prawo go zmuszało do płacenia i przyjmowania zapłaty w jednej konkretnej walucie?".

  Należności nie powstają same - ktoś musiał wcześniej dobrowolnie przyjąć jakieś zobowiązanie - razem z nim mógł wybrać walutę, której ono dotyczy, albo zgodził się by mogło być spłacone w dowolnej, albo w wybranych.

  Jeśli wolno rozliczać się i odmawiać rozliczeń w dowolnej walucie, to nie ma sensu pytać Polaków czy chcą euro czy złotówki, bo mogą się rozliczać w dowolnej z tych walut, więc ci co chcą euro niech się rozliczają w euro, a ci, którzy chcą złotówek niech się rozliczają w złotówkach, a reszta może się rozliczać w obu. Po co jedni mieliby zmuszać drugich i trzecich do swoich rozwiązań, jeśli każdy może korzystać z tego co woli i nie szkodzi tym innym?
 • @Tomasz Urbaś
  "wyląduje on w koszu u marszałka"

  I to nas nie zaskoczy :-)

  Nie rozumiem dlaczego złożony z fanfarami i medialnym hukiem - miałby wylądować w koszu. Nie wrzucą pod dywan.
  Chyba musicie mieć jakiś plan!...?
  Trzeba się spieszyć, żeby ten ryży wypierdek nie był szybszy.
  I nie dołuj mnie, bo już się ucieszyłam, że wreszcie jakiś konkret, a nie bicie piany na portalach.
  Pozdrawiam
 • @anarche
  Ale jeszcze pozostaje kwestia - jak zrobić, zeby referendum nie zostało wymanewrowane jak ostatnie wybory.
  Co z tego że pójdą, zagłosują, wygrają - jak i tak nas przekręcą elektronicznie lub prrawnie.
  Zapowiadana kontrola wyborów przez PiS przecież była kompletną porażką (może i celowo). KTO tego dopilnuje???!!!
 • @SmokWschodu
  > Tylko przekonaj do tego paniska tego świata, że trzeba na siebie robić,
  > a nie ssać z plebsu.

  Widzisz, ja staram się do tego przekonać "plebs" - bo "plebs" to my, to 90% społeczeństwa - i NIE MA TAKIEJ SIŁY, która mogłaby się oprzeć UKIERUNKOWANEJ, zjednoczonej sile "plebsu".

  I jakkolwiek karkołomnie by to nie brzmiało - to i tak jest dużo bardziej REALNE - niż przekonanie "panisk" tego świata, żeby dobrowolnie przestali nas ssać (i tutaj można się śmiać: ha, ha, ha)
 • @anarche
  > jak zrobić, zeby referendum nie zostało wymanewrowane
  > jak ostatnie wybory.

  Powtórzę nieśmiało swoje pytanie - a co jeśli większość Polaków CHCE euro?
  ..żebyście się nie zdziwili - demokracja to przecież rządy głupoty
 • @Freedom
  To wprowadzenie Euro będzie miało legitymacje demokratyczną. Taki system więc trzeba będzie się z tym pogodzić.
 • @Matayn83
  > To wprowadzenie Euro będzie miało legitymacje demokratyczną.
  > Taki system więc trzeba będzie się z tym pogodzić.

  A co tym, którzy chcą rozliczać się w euro przeszkadzają ci, którzy chcą rozliczać się w złotówkach i na odwrót? Dlaczego nie mogłoby być tak, że każdy się będzie rozliczał w swojej ulubionej walucie? Dlaczego trzeba się pogodzić z tym, że waluta musi być jedna?
 • @Matayn83
  > To wprowadzenie Euro będzie miało legitymacje demokratyczną.

  No właśnie.
  A ja nie chcę żyć w nędzy z demokratyczną legitymacją - wolałbym żyć w dostatku bez legitymacji...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031