Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
76 postów 1593 komentarze

Tomasz Urbaś

Tomasz Urbaś - Przewodniczący Ruchu Wolność i Godność

Dlaczego zginął Kaddafii?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kilka „zapomnianych” miliardów, o które nikt się nie upomni w jakimś banku inwestycyjnym piechotą nie chodzi...

W dniu 20 października 2011 r. na czołówkach mediów pojawiła się informacja o triumfie libijskich powstańców, którzy dopadli Kaddafiego. Z nieśmiałością właściwą politycznie poprawnym mediom informowano, że Kaddafii nie przeżył z powodu odniesionych ran. W końcu światło dzienne ujrzały filmy dowodzące zamordowania Kaddafiego przez tłum.

Na wszelki wypadek nie zarządzono sekcji zwłok ofiary. „Przypadkowo” w tym samym czasie syn Kaddafiego Mutasim został pojmany żywy, ale natychmiast stracił życie w okolicznościach podobnych do śmierci ojca.

Morderstwo wywołało reakcje międzynarodowe. Nawet nierychliwe ONZ opowiedziało się za dochodzeniem.

Nieoczekiwanie okoliczności śmierci Kaddafiego ujawnił Putin. Opierając się na danych wywiadowczych poinformował, że kolumna z libijskim przywódcą została zlokalizowana i zaatakowana przez bezzałogowe samoloty amerykańskie, po czym amerykańskie siły specjalne ściągnęły tłuszcze „bojowników”, które dobiły Kaddafiego. Putin podkreślił, że odbyło się to bez dochodzenia i wyroku sądu.

Wątek udziału w zabójstwie Kaddafiego amerykańskich służb specjalnych wskazuje, że tajemnica śmierci libijskiego przywódcy może kryć się w interesach establiszmentu Stanów Zjednoczonych. Jakich interesach?

Jeszcze przed eskalacją rewolty w Libii prasa informowała o wartym ok. 82 mld dolarów majątku Kaddafiego, który był ulokowany m.in. na kontach w bankach na całym świecie.

Dzisiaj okazuje, że majątek jest warty nawet 200 mld dolarów, a informacje o umiejscowieniu aktywów są niepełne. Prawdziwy pech, najważniejsi świadkowie milczą jak nomen omen w grobie. Windykacja potrwa latami. Środki w najlepszym przypadku przeleżą na jakimś nieoprocentowanym (lub niskooprocentowanym) rachunku technicznym. A nawet tylko kilka „zapomnianych” miliardów, o które nikt się nie upomni w jakimś banku inwestycyjnym piechotą nie chodzi...

KOMENTARZE

 • Tych parę miliardów to śrubki.
  Kadafi zginął, bo ropa w Libii była narodowa. (Taką mam prywatną teorię w tej sprawie i parę faktów na jej poparcie.) To dużo większa kasa oraz inne kwestie niż tych trochę doalrów. Proste i jasne.
 • @bez kropki
  Obalenie to jedno. Ale dlaczego od razu zabijać bez sądu?
 • @Tomasz Urbaś
  "dlaczego zabijać bez sądu" - A co Ty niedzisiejszy?;) Jak na Antarktydzie odkryją ropę, to zaraz ruszy pokojowa misja w celu obalenia rezimu pingwinów;). - Nie znasz tego żartu?
  A zabijanie bez sądu jest cześcią tamtejszej "kultury". Po prostu.
 • Nie tyle amerykański, co żydowski-nwowski establiszment w USA.
  W USA prawdopodobnie dojdzie do wojny domowej. Ludzie się budzą tam i jest duże prawdopodobieństwo, że będzie dosyć ostra walka grup paramilitarnych rednecków kontra siły rządowe. Ameryka już wchodzi w fazę faszyzmu. Aresztowania bez zarzutów itd. Do tego może się zrobić jeszcze gorąco jakby wybory wygrał Ron Poul, libertarianin amerykański, to walka z ze zdominowanym przez żydów kongresie amerykańskim może stać się naprawdę gorąca. Tylko czy wygra albo czy mu dadzą wygrać?
  Żydzi posiadają chyba większość mediów w USA, należy do nich również Wall Street i FED.

  W każdym bądź razie tam dominującą rolę mają Żydzi i ten ich cały nwo-wski ruch całej masy amerykańskich polityków jak Bushe i wielu innych, ale nie amerykanie, tacy jak Ron Poul.
  Można się teraz domyślać komu chodzi o te pieniądze Kadafiego i nie tylko pieniądze.
 • @Tomasz Urbaś
  czemu zabijać bez sądu?

  Można przypomnieć sobie zadowolenie Sikorskiego jak zabili Bin Ladena. Sam nie bardzo wierzę, że to wtedy zginął Bin Laden, pewnie zginął wiele wcześniej ale dużo właśnie można dostrzec po takich szopkach medialnych tych ludzi jak Sikorski. Cieszył się jakby wygrał jakieś mistrzostwa w piłce nożnej i te słowa coś takiego jak "yes we kill him". Tak przypominam sobie, że coś takiego powiedział.
  To starotestamentowe "oko za oko, ząb za ząb". Kto był tego wyznawcą chyba wszyscy wiedzą.
  Dlatego nie dziwi mnie brak sądu. Oni się do wszystkiego potrafią posunąć.
  Mamy mocne zażydzenie w rządach, również w Polsce.
 • inne wątki
  Te ukryte miliardy to tylko część prawdy. Przede wszystkim Kadafi podniósł rękę na dolara i USA. Chciał stworzyć dinara opartego na złocie i nim dokonywać rozliczeń surowcowych. Niedługo potem zaczęła się rewolucja. Podobną głupotę zrobił Saddam Husajn, który chciał utworzyć giełdę ropy w Iraku i rozliczać ją w euro. Wkrótce potem znaleziono broń masowego rażenia. Kadafi prowadził też największy na świecie projekt wodny, mający zapewnić wodę do przemysłu i rolnictwa, na który miały chrapkę dwie firmy francuskie. Trzecia rzecz, to bezpieczeństwo Izraela. Zniknęła silna Libia, powstało słabe państewko z ciągłą wojną wewnętrzną(pytanie tylko na jak długo). No i przy okazji zachodnie firmy przejmą całość surowców i zniknie udział Chin, które już tam siedziały.
 • Kilka słów od Libijczyka
  Mój sąsiad jest Libijczykiem mieszkającym w Polsce od kliku miesięcy.

  Jest zwyczajnym Libijskim obywatelem oto kilka jego opinii nt. "rewolucji" i tak zwanego reżimu:

  "Rebelianci libijscy wcale nie byli libijscy wiekszość z nich to najemnicy z francuskiej legii cudzoziemskiej i z Tunezji" Przeciętny Libijczyk nigdy nie trzymał w ręku kałasznika nie mówiąc o operowaniu działem przeciwlotniczym czy czołgiem.

  "Libijczycy" byli szkoleni do przeprowadzenia rewolty, na długo przed wybuchem pierwszych zamieszek. Byli szkoleni do obsługi czołgów dział przeciwlotniczych oraz armat. Szkoliło ich zachodnie wojsko. Ta spontaniczna rewolucja była planowana od dawna. Kaddafi strzelał do rebeliantów ponieważ wiedział że nie są to Libijczycy.  Nie znam Libijczyka który pałał by taklą nienawiścią do Kadaffiego jaką pokazywały zachodnie media.

  Życie w Libii było bardzo lekkie rząd dawał wiele swobody i wolności. Np . nie płacimy podatku od nieruchomości, nie płacimy również za dostawę wody woda jest za darmo. Mamy świetną infrastrukturę i tanią benzynę. gdy płaciłem 30 gr za litr (na polskie złote) to byłem zły że tak drogo.

  Studiowałem 6 lat w Trypolisie to było piękne miasto z cudownymi plażami i pięknymi budynkami. Oni zrujnowali ten kraj i przekazali światu ogromne kłamstwo, wiem to bo tam żyłem przez 25 lat..

  fragment rozmowy z obywatelem Libii mieszkającym, od niedawna w Polsce

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031