Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
76 postów 1593 komentarze

Tomasz Urbaś

Tomasz Urbaś - Przewodniczący Ruchu Wolność i Godność

Drugie dno kryzysu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Potrzebna jest nowa wojna. Wielka wojna, jak wielkie są zamiecione pod dywan problemy. Przypadkowa zbieżność z nowymi „reformami” Tuska? Nie ma przypadku. Kasa skończy się, a szok naftowy wywoła wielką ogólnoświatową recesję.

Coraz więcej instytucji, ekonomistów i polityków przebąkuje o recesji w 2012 r. Zaczął Bank Światowy ostrzegając, że recesja w Europie przyniesie krach na świecie taki jak w 2008 r. Szef eurogrupy i premier Luksemburga Jean-Claude Juncker twierdzi, że Europa jest już na krawędzi recesji. Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrożnie określa potencjalne globalne potrzeby finansowe na 1 bln dolarów i wyciąga łapę po kolejne 500 mld dolarów. Dyrektor MFW Christine Lagarde mówi o decydującej chwili, żąda od narodów nie tylko 500 mld dolarów, ale również poręczania za dłużników w tarapatach. Podkreśla, że świat znajduje się w finansowej spirali śmierci. MFW oficjalnie zapowiada recesję w Europie w 2012 r. Premier Włoch Mario Monti przyłącza się do licytacji i gardłuje, że do Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego konieczna jest zrzutka łącznie 1 bln euro, a nie jak dotychczas wyliczano 500 mld euro.

Media głównego nurtu zamiast świetlanej przyszłości roztaczają wizję straconej dekady. Niedawno byliśmy zasypywania propagandą zielonych pędów, rozpędzających się gospodarek, bohaterskich ministrów finansów i genialnych szefów banków centralnych. Teraz propagandę zastąpił szantaż. Dość bezczelny szantaż. Idą na całego. Zaczynali od „skromnych” setek miliardów. Doszli do bilionów. Zaczęli podwajać stawkę. Wczoraj 500 mld. Dzisiaj bilion. Jutro dwa. Pojutrze cztery biliony. Zabraknie pozycji na zapis liczb w systemach finansowo-księgowych... I nadal będzie mało.

Od początku okłamują o przyczynach i rozmiarach kryzysu. Sączą informacje, bo gdyby ujawnili całą prawdę zostaliby żywcem rozszarpani. Sektor bankowy stał się wydmuszką, piramidą finansową. Logika systemu jest banalna. Majątek nabywany w warunkach nasilającej się spekulacji (bańki spekulacyjne) za kasą kreowaną poprzez udzielanie kredytów. W końcu nie wytrzymało. Pękło. Majątek zaczęto wysprzedawać (np. nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, Irlandii, czy Hiszpanii), jego ceny leciały na zbity pysk. A długi nie. Wręcz przeciwnie długi rosną – odsetki. Konsekwencją są miliardowe, bilionowe straty banków, których nie ujawniają. Ale są za duzi by upaść. Kto by sponsorowałby partie polityczne, kto tworzyłby synekury dla polityków, gdyby upadli?

W bankrutów politycy zaczęli ładować obietnice, że podatnicy kiedyś wyłożą pieniądze. Obietnice dokumentowane obligacjami państwowymi. Hokus pokus z niczego kreują obligacje. Hokus pokus obligacje przekazywane są do banków w zamian za emitowane przez bankrutów akcje. W ten sposób zadłużają narody. Ale straty są tak duże, że narody zaczynają nie wytrzymywać odsetek od rosnącego długu publicznego. Kryzys bankowy zainfekował finanse publiczne. Finansowa świętość – wypłacalne państwa – stała się mitem. Bez wyjątku. Pojawia się niepewność, czy długi będą spłacone. Państwowe obligacje są rzucane na rynek. Tracą wartość. Wynik? Kolejne gigantyczne straty banków, wielka czarna dziura.

Dziurę zasypują szmalem drukowanym przez banki centralne. Rezerwa Federalna druknęła jakieś 2 bln dolarów, Europejski Bank Centralny 1 bln euro. To są kwoty rzędu wszystkich kapitałów własnych banków. Wydmuszki... Tylko w grudniu 2011 r. Europejski Bank Centralny jednorazowo wpompował w banki komercyjne strefy euro aż 500 mld euro. Ta kasa wypływa na rynki przez pajęczą sieć powiązań biznesowych banków. Nabywane są obligacje, podwyższając ich ceny, zmniejszając rentowność. Nabywane są akcje, tworząc iluzję hossy. Ten świeżutki pieniądz dociera nawet do Polski (inwestycje zagraniczne) powodując m.in. umacnianie złotego. W końcu kasy znowu zabraknie. Co dalej?

Zadłużając narody, drukując pusty pieniądz zyskują czas. Czas na przyspawanie tyłków do stołków, bo szykuje się ich odrywanie. Czas na zwiększenie wierności aparatu represji. Narody zaczęły się orientować, że coś jest nie tak. Zaczęły dostrzegać, to o czym były ostrzegane już kilka lat temu, że po pierwszej fali kryzysu przyjdzie druga. Tym bardziej dotkliwa, im więcej problemów nie było rozwiązywanych, a zamiatanych pod dywan.

Ludzie zaczęli tracić zaufanie do władz. Zaczęli zwiększać oszczędności i ograniczać konsumpcję. Ludzki optymizm i skłonność do konsumpcji spada. To oznacza najpierw zmniejszenie dynamiki gospodarczej, a następnie recesję i bezrobocie.

Tymczasem o założenie prosperity gospodarczej oparto wszelkie programy ograniczania długów publicznych. Wzrost gospodarczy to większe wpływy z podatków, bez konieczności zwiększania ich stawek. Ułatwia to zapłatę odsetek, zmniejsza nacisk na deficyt budżetowy i wzrost zadłużenia. Recesja wywraca te programy do góry nogami. Zamiast poprawy sytuacji finansowej, nastąpi jej pogorszenie. Wzrost deficytów, wzrost długów, poszerzenie zasięgu kryzysów zadłużeniowych, spadek cen obligacji i wzrost ich rentowności, wpadnięcie w pułapkę zadłużenia, paniczna wysprzedaż zagrożonych obligacji, jeszcze większe straty banków, zmniejszenie masy pieniądza dla gospodarek z wstrzymywanych przez bankierów akcji kredytowych, pogłębienie spadku produkcji, wzrost bezrobocia, spadek dochodów budżetowych. Finansowa spirala śmierci.

W Polsce również. Wiedział o tym Rostowski puszczając informację o trzech wariantach budżetu na 2012 r., w tym budżetu recesyjnego. Kierując się propagandą wybrał środkowy. Ale prawda już przebija się. Szykowane są nowe „reformy” czytaj podwyżki podatków. Jeszcze w 2012 r. Jaki wpływ na zaufanie i optymizm konsumentów będzie miał ten żenujący spektakl? To retoryczne pytanie.

Co robić? Co robić? Jak to co. Tematy zastępcze. Marihuana w Sejmie, rozwścieczenie internautów ACTA, zawsze coś znajdzie się. To w skali średniego kraju europejskiego. A w skali globalnej? Jak nic potrzebna jest nowa wojna. Wielka wojna, jak wielkie są zamiecione pod dywan problemy. Na wyścigi tupają krótkimi nóżkami, aby sprowokować wojnę z Iranem. Europejskie palanty planują intensyfikować prowokacje w połowie 2012 r. Przypadkowa zbieżność z nowymi „reformami” Tuska? Nie ma przypadku. Kasa skończy się, a szok naftowy wywoła wielką ogólnoświatową recesję.

KOMENTARZE

 • @autor
  Tomek, przeceniasz ich... oni nie mają wcale planów. To jest budowanie totalitaryzmów i faktycznie wojna.
  Żeby zmanipulować społeczeństwo trzeba zamknąć usta internetowi.
 • @Mariovan
  Jak przeceniam, to będzie łatwiej...
  :-)
  Przygotujemy alternatywy na wypadek stanu wyjątkowego w internecie?
  Pzdr
 • @Tomasz Urbaś
  Gołębie pocztowe :)))))
 • @Mariovan
  Pacyfista z Ciebie :-)))
 • coś od kuchni
  żona srana,
  oderwałbyś łeb od tego interneta i poszedłbyś po kiszoną kapustę,
  w tym momencie moje kubki smakowe przypomniały sobie jak smakuje żoniny kapuśniak i wyszedłem, gdyż miałem blisko do warzywniaka.
  ech... miła i piękna blond włosa ekspedientka po zarządzaniu i marketingu, kasując mnie za 1,5 kg kapusty delikatnie ujęła w swoją gumową rękę moją spracowaną od klawiatury dłoń i tak mi wypaliła wprost,
  panie romgu, pan siedzi w tej sieci niczym woda w oceanie i na pewno pan to wiesz, czy gdyby wszyscy wszystkim anulowali długi i każde państwo mogło bić swoje dukaty to na świecie panowałoby szczęście i pokój ?
  jej uścisk stawał się z razu coraz bardziej silniejszy, nie mogąc wytrzymać wyrwałem dłoń i kawałek lateksowej rękawiczki, po chwili byłem w domu.
  żona, co tak szybko,
  a ja,
  nie było kolejki, i zaryłem się w sieć aby znaleźć odpowiedź na pytanie warzywnej blondi po zarządzaniu, pomożecie ?
 • @romeq
  http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/3-wady-i-potrzeby-naszych-systemow-bankowych
  Pzdr
 • @Tomasz Urbaś
  Zawsze można zacząć szyfrować połączenie, jest kilka projektów open source które pomagają zachować prywatność w sieci;)

  Jeżeli umiejętności Państwowych informatyków są porównywalne do stosowanego poziomu zabezpieczeń... to chyba nie ma za bardzo czego się obawiać;)
 • @Mariovan 10:33:06
  całego internetu nie zamkną, jest potrzebny,

  najwyższa pora przejść na szyfrowanie wszystkiego, co można i ma sens. Jak na razie nikomu nie chce się szyfrować banalnej prywatnej korespondencji, ale gdyby tak wszyscy zaczęli, to władze miałyby problem obliczeniowy.

  We wrocku nie można w sieci miejskiej korzytać za pomocą programów pocztowych, typu OE, tylko trzeba poprzez strony www (przynajmniej tak było, kiedy próbowałem), nie można też wyszukiwać żadnych słów, które są uznawane za "erotyczne", może też i innych, które są uważane za "polityczne". Wszyscy płacimy podatki i nie bardzo rozumiem, dlaczego ten co szuka "dupy" ma być odcięty od swoich potrzeb, a ten co szuka "kwiatka", nie ? Jest to jeden z problemów, które można poruszyć w skardze konstytucyjnej.
 • @Autor
  Ja jestem przekonany, że nadchodzi wielki rozpixdziach, typu upadek cywilizacji.
  Musimy się przygotować, bo znowu chcą nas oszukać.
 • @Tomasz Urbaś
  czym prędzej poleciałem po marchewkę do rzeczonej blondi i mimo długiej już kolejki podekscytowany krzyknąłem do kasi,
  tak masz rację to da się zrobić,
  wszystkie ostre spojrzenia przeszyły mnie i kasię, wiadomo ja żonaty ona trochę i gdy nasze noski spotkały się niczym eskimoskie powitanie wypaliłem jej prosto z mostu,
  tak, masz, oopss, ma pani rację, są rozwiązania które to mogą sprawić aby ...
  nasze czerwone nosy od zimna nieomal przymarzły nam do twarzoczaszek, z tyłu za mną zrobił się korek, żona wyjrzała przez okno, zaczął padać gęsty śnieg i wszystko zniknęło po śnieżnobiałą czapą, tylko ja i ona snuliśmy plany o naprawdę prawdziwym NWO.
  ;)

  ps.
  gdyby ktoś fałszywie interpretował mą opowieść z góry uprzedzam, że jestem zwolennikiem większości tez pana T. Urbasia.
 • @
  Właśnie poinformowali o spadku PKB W. Brytanii, jeszcze w 4 kwartale 2011 r.:
  http://www.bloomberg.com/news/2012-01-25/u-k-edges-toward-recession-as-gdp-falls-in-fourth-quarter-1-.html
 • @Autor
  Chaotyczny, pełen zawiłości wpis. Skomplikować, stosunkowo proste zagadnienie - to też sztuka. /dygresja/.

  Mógłby Pan uściślić użyte przez siebie pojęcia: cyt. (…)… miliardowe, bilionowe straty banków, których nie ujawniają. Ale są za duzi by upaść.(…) oraz
  (…)… Państwowe obligacje są rzucane na rynek. Tracą wartość. Wynik? Kolejne gigantyczne straty banków, wielka czarna dziura.(…)?

  P.s.
  Kiedyś Pan pytał, więc odpowiadam:
  - male –

  Pozdrawiam.
 • @important
  Zapraszam do lektury wcześniejszych artykułów.
  A przede wszystkim zachęcam do napisania stosunkowo prostego artykułu. Może debiut na nE :-)
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Tomasz Urbaś
  Liczyłem na to, że owe -straty banków- zostaną przyozdobione w stosowny cudzysłów: "straty banków" i sprawa byłaby jasna /czytelniejsza/ - nie tylko dla mnie!.

  Znam większość Pańskich artykułów. Oj, jakże bym śmiał z Panem konkurować? (Zamierzona ironia, przepraszam).

  Pozdrawiam.
 • @important
  O cudzysłów chodzi. Pozostawię bez, przynajmniej do czasu, kiedy wycena aktywów banków będzie dokonywana wg standardów obowiązujących przed 2008 r. I w Polsce, i w Europie, i w Stanach Zjednoczonych.

  Nadal gorąco zachęcam do debiutu na NE :-)

  Serdecznie pozdrawiam.
 • Tusk i PO to nie rząd to marionetki służące innym...
  Nie ma prawdziwego rządu bo KOMUNA nadal istnieje i się rozrasta...
  Kto tak naprawdę rządzi Polską? Pisze o tym mój ziomal Grzegorz Michalski:
  --------------------------
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6810&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8925&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=9721&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11224&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11543&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11975&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12195&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12727&Itemid=4

  Pozdrawiam
 • O niewierny
  Tomaszu...

  Pozdrawiam i zapraszam na chwilę do mnie.
 • @Mariovan
  Dokładnie.
  Internet to jedyne interaktywne medium w przeciwieństwie do pasywnych gazet, tv, radia.
  Tak to jest wojna o swobodną wymianę myśli w sieci.
  To nie zabawa.
 • @KonSta
  A wiesz o czym mówi PIPA. VPN-y do lamusa.
 • @
  Mój śp. Dzidzio mawiał: "Pamiętaj dziecko, że państwo, które zadłuża się u obywateli, jest bankrutem" i pokazywał pełną walizkę bezwartościowych obligacji państwowych z lat 20/30-tych ubiegłego wieku.
 • @My Polacy
  jesteśmy przygotowani do konspiracji. Powiedziałbym nawet, że ssiemy ją z mlekiem matki. Nie trudno zatem będzie przystosować się do nowych warunków.
  Najlepiej będzie, jeśliby połączyć tradycję konspiry z nowoczesnymi technikami. Pewnie, jak sądzę, Mariovan mógłby coś na ten temat powiedzieć?
 • @Czarne Pantery 2
  Czyżbyście nie zauważyli, że jesteśmy u progu roku Orwella? Konspira? za chwilę nie będzie mozliwa. W ciągu 2 - 3 lata każdy będzie miał czipa - kontrolkę.
 • JAK TĘ WIEDZĘ POWINNI WYKORZYSTAĆ POLACY ?????
  Tomasz Urbaś:
  "Potrzebna jest nowa wojna. Wielka wojna, jak wielkie są zamiecione
  pod dywan problemy. Przypadkowa zbieżność z nowymi „reformami”
  Tuska? Nie ma przypadku. Kasa skończy się, a szok naftowy wywoła
  wielką ogólnoświatową recesję. ...

  ......z wstrzymywanych przez bankierów akcji kredytowych, pogłębienie
  spadku produkcji, wzrost bezrobocia, spadek dochodów budżetowych.
  Finansowa spirala śmierci.

  W Polsce również. Wiedział o tym Rostowski puszczając informację o
  trzech wariantach budżetu na 2012 r., w tym budżetu recesyjnego.
  Kierując się propagandą wybrał środkowy. Ale prawda już przebija się.
  Szykowane są nowe „reformy” czytaj podwyżki podatków....."

  Mariovan:
  "Tomek, przeceniasz ich... oni nie mają wcale planów. To jest budowanie
  totalitaryzmów i faktycznie wojna. ..."

  Czarne Pantery 2:
  "...jesteśmy przygotowani do konspiracji. Powiedziałbym nawet, że
  ssiemy ją z mlekiem matki. Nie trudno zatem będzie przystosować się
  do nowych warunków. Najlepiej będzie, jeśliby połączyć tradycję
  konspiry z nowoczesnymi technikami. "

  jazgdyni:
  "Ja jestem przekonany, że nadchodzi wielki rozpixdziach, typu upadek
  cywilizacji. Musimy się przygotować, bo znowu chcą nas oszukać. "
  ----------------------------------------------------------------------

  Zakładając, że Autor ma rację, to naważniejsza konkluzja

  z tego wynikająca byłaby: Jak tę wiedzę powinni wykorzystać

  inteligentni i patriotyczni Polacy dla ratowania siebie i Polski

  przed kondomijnymi, korytowymi, antypolskimi prowokatorami,

  którzy inwestują pieniądze, majątek narodowy i wolność Polaków

  w swoje przyszłe mocarstwowo-unijne stołki ?
 • @Zbigniew-Grzymski
  o tym to śpiewali 11.11.11 na Marszu niektórzy:

  "przyjdzie wiosna, a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści"

  wiosna się powoli zbliża, atmosfera się zagęszcza- kwestia czasu, a przyśpiewka może stać się rzeczywistością
 • @Antymaterialny
  Główne media będą mówić to, co do nich przecieknie, zgodnie z wolą...
  Zadanie jest trudne, ale realne. W Gdyni przed dwoma godzinami kilka tysięcymłodych osób (oficjalnie tysiąc), wkurzonych, ale słabo zorganizowanych. Potencjał jest. I oni już o tym wiedzą...
  Pozdrawiam
 • @autor
  A Tusk, o obliczu Boga, powie że i tak nie masz racji. Nie mam racji?
 • @Tomasz Urbaś
  hmm, fajnie fajnie ale zeby bloga miec na NE, to chyba jakis kod z zaproszenia jest potrzebny. mylę się?
 • Jakże wiele wyjaśnia ten film, który
  przypomina, że to co widzimy to tylko czubek góry lodowej:
  http://vimeo.com/34364789
 • @Mariovan
  " Tomek, przeceniasz ich... oni nie mają wcale planów. "

  Ma pan poczucie humoru...
 • Tomasz Urbas.
  Jeszcze jakis czas temu mozna bylo rozbroic ta Bombe, wyciagajac kabelek o odpowiednim kolorze.
  Teraz jest juz chyba zapozno.

  I dobre wnioski pan wyciagasz.

  A wojna, ta ktora nadchodzi to tylko element starego planu...

  ' niechciane dzieci histori ' wziely sprawy w swoje rece i znalazly sposob zeby uleczyc problemy Swiata...
  Wie pan przeciez co najlepiej oczyszcza...
 • @Stanislawos
  Oczywiście masz rację „W ciągu 2 - 3 lata każdy będzie miał czipa - kontrolkę.”Jeszcze jest możliwość zło zmienić w dobro, ale w III RP nie ma księży typu Jerzego Popiełuszki. Brak paliwa i dobrego kierunku to katastrofa wiadoma tu wszystkim obecnym, miejsce obok pasa w krzakach jak w Smoleńsku. Pozdrawiam
 • [ACTA] WIADOMOSC OD ANONYMOUS DO PREMIERA TUSKA! 24.01.2012
  http://www.youtube.com/watch?v=Ldud3q85pOw&feature=related

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031