Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
76 postów 1593 komentarze

Tomasz Urbaś

Tomasz Urbaś - Przewodniczący Ruchu Wolność i Godność

Europie grozi Wielki Kryzys

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dane opublikowane przez Eurostat sygnalizują, że sytuacja gospodarcza w Europie zdążą w kierunku wstrząsu o rozmiarach przekraczających Wielki Kryzys 1929 r.

W dniu 15 lutego 2012 r. Eurostat ogłosił, że po raz pierwszy od drugiego kwartału 2009 r. Produkt Krajowy Brutto krajów Unii Europejskiej (27 państw) w IV kwartale 2011 r. spadł o 0,3 % w stosunku do poprzedniego kwartału. W identycznym stopniu spadł PKB krajów strefy euro (17 państw).

Najgłębszy spadek odnotowano w Portugalii (-1,3 %). Niepokojąca jest sytuacja Niemiec, których wynik również zadebiutował w strefach spadkowych (-0,2 %). Pogłębił się spadek PKB Włoch  -0,7 % (po spadku w III kwartale 0,2 %). Z czołówki Unii tylko Francja jeszcze odnotowała rachityczny wzrost o 0,2 %.

Trend kształtowania się PKB w IV kwartale 2011 r. jest zgodny z opublikowanymi dwa tygodnie wcześniej złymi wynikami unijnej sprzedaży detalicznej za grudzień 2011 r. oraz coraz gorszą sytuacją w europejskim przemyśle. W grudniu 2011 r. produkcja przemysłowa spadła o 1,1 % (17 państw strefy euro) i 0,6 % (27 państw) w stosunku do listopada 2011 r.

System gospodarczy Unii Europejskiej coraz pewniej zjeżdża w recesję.

Spadek sprzedaży detalicznej najprawdopodobniej potrwa przynajmniej przez cały 2012 r. Produkcja przemysłowa może bardzo poważnie spaść w przeciągu pierwszego półrocza 2012 r. Zanosi się na to, że spadki istotnie przebiją dno z połowy 2009 r. (sprzedaż detaliczna siadła już poniżej tego poziomu). Coraz bardziej prawdopodobne staje się drugie dno recesji. Sytuacja zdążą w kierunku wstrząsu o rozmiarach przekraczających Wielki Kryzys 1929 r. o czym ostrzegano wbrew opiniom polityków i ekonomistów głównego nurtu już trzy lata temu.

KOMENTARZE

 • Przecież o to chodzi....
  Eliminacja klasy średniej i małych i średnich przedsiębiorstw, stojących na drodze monopolu....
  http://www.youtube.com/watch?v=_4eCf6UclR4
 • Scenariusz biblijny
  Sytuacja gospodarcza w Europie rzeczywiście zdążą w kierunku wstrząsu o rozmiarach przekraczających Wielki Kryzys 1929 r. Nie jestem tym faktem zaskoczony. Blisko 40 lat studiuję Biblię. Nie lekceważę też jej proroctw. Jakie będą dalekosiężne skutki tego kryzysu? W Księdze Daniela czytamy: "I powróci [król północy = Rosja] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [ateizm państwowy], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [oznacza to finansowe i geopolityczne trzęsienie ziemi, rozpad nie tylko strefy euro, ale też UE i NATO. Końcowym rezultatem będą bazy rosyjskie w wielu krajach dawnego bloku wschodniego], i wkroczy na południe [Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [1921], lub jak później [2008], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Zachód] i będzie utrapiony i zawróci" (Daniela 11:28-30a, przekład dosłowny).

  Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [US Navy] i upokorzą Aszszura [Rosję] i upokorzą Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24, przekład dosłowny). Ta armada po odpaleniu głowic, nie powróci już do domu. Druga strona zdąży także jeszcze użyć "wielkiego miecza" - broni jądrowej (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to jednak koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

  Potem będziemy mieli rząd światowy (Daniela 11:31b; Mateusza 24:15; Apokalipsa 13:1,2,7).
 • Autorze
  Wie Pan o ile spadła produkcja przemysłowa w czasach wielkiego kryzysu - o 75% i to z pułapu o wiele mniejszego nic obecnie.
  Możliwe, że sytuacja jest na granicy początku spadku realnego PKB w całym analizowanym roku o kilka procent jednak do tamtej sytuacji jest tak daleko jak od Ziemi do Słońca.
 • @Ewiak Ryszard
  Fascynujące... Już Biblia mówi jak to "wspaniałe, cudowne USA" pognębi tą okropną Rosję, nieziemska interpretacja...
  Gdyby jeszcze zechciał interpretator sięgnąć do literatury okołobiblijnej i częściowo historycznej przeczytał by tam że rzeczony fragment Księgi Daniela odnosi się podobnie jak inne mówiące o "Królu Północy" Do Antiocha Seleukidy i jego wyprawy na Ptolemejski Egipt, porażki pod Rafią tudzież działań w Syrii a nie do współczesnej Rosji, i w tym autorzy są zgodni.
  Po tym jak interpretator zechce sięgnąć, polecam nieco mądrzejsze interpretowanie na przyszłość...
 • @Warlord 23:43:38
  Ciężkie czasy to i proroków coraz więcej. Biblię w interpretacji to można wyginać i dopasowywać na wszelkie możliwe sposoby.
 • @Warlord 23:43:38
  Wiem, że wielu odnosi te fragmenty Księgi Daniela do Antiocha IV. To jest jednak nieudolna sofistyka (por. Daniela 11:14). Jezus odniósł to do odległej przyszłości (Mateusza 24:15, por. Daniela 11:31).
 • @SmokWschodu 23:50:34
  Siedzę w tych sprawach od wielu lat. Znam wszystkie interpretacje. Ta wizja zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdą sofistykę i błąd (por. Daniela 12:10; 11:33).
 • @Warlord 23:43:38
  Rosja szanowny panie postawiła na złego konia...Oligarchowie stamtąd z niepokojem obserwują zachowanie Putina i jego agresywne ruchy w stosunku do Amerykanow,DOTĄD tego typu zachowanie Rosji zawsze wzbudzało obawy na zachodzie i pojednawcze gesty ,ale teraz gdy nastał OBAMA już jest inaczej ,zachód przestał obawiać się rosyjskich pogróżek ,gdyż doszedl do wniosku że to tylko wydmuszka i obecnie robi co sam uważa za słuszne ,takie podskakiwania ruskich juz na nich wrażenia nie robią ,są raczej potrzebne Putinowi ABY oszukać własną społeczność,przekona się pan że w krótce w Rosji dojdzie do przewrotu a PUTIN zastąpi w celi CHODORKOWSKIEGO...i to będzie dla niego bardzo pomyślny akcent jeśli tam dotrze ,bo może gdzieś przypadkiem zginac po drodze tamże...juz wkrótce...
 • @max99 23:34:13
  "Wie Pan o ile spadła produkcja przemysłowa w czasach wielkiego kryzysu - o 75% i to z pułapu o wiele mniejszego nic obecnie."

  W latach 1929-1932 w czołowych ówczesnych gospodarkach świata produkcja przemysłowa spadła od 23 do 46 %.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Depression#Economic_indicators

  Na przełomie 2008 i 2009 r. produkcja przemysłowa w Unii Europejskiej spadła o ok. 18 %...
  W II kwartale 2011 r. osiągnęła "szczyt" na poziomie o ok. 8 % niższym niż na przełomie 2007 i 2008 r. i rozpoczyna ponowny zjazd.
  To są przesłanki twierdzeń również np. MFW, że grozi pogłębienie kryzysu z 2009 r. Nie mają jeszcze odwagi porównać to pogłębienie z Wielkim Kryzysem...
 • @val 08:06:15
  Val, tekst na blogu nie jest o Rosji, mój komentarz dotyczył interpretacji Biblii a ty znów jak zwykle na dyżurze w ambasadzie i piszesz to co hasbara amerykano-izraelska kazała. Zlituj że się! Ten tekst nie dotyczy Rosji, wiem że pluć na nią i wielbić USA możesz wszędzie ale oszczędź innych czytelników.
  Przy okazji - twój izraelicki idol Chodorkowski jest dokładnie tam gdzie powinien być, a Putin to raczej na Kreml trafi, nie do celi, boli was to,i dobrze, ma boleć:)
 • Info z Reutersa ;-)
  Pici, picu o Hiszpanii, że im PKB spada. A o tym, że w całej Unii zaczyna się zjazd zaledwie akapicik w środku tekstu.

  http://biznes.onet.pl/gospodarka-hiszpanii-zmniejszyla-sie-po-raz-pierws,18543,5028659,1,news-detal
 • @Tomasz Urbaś 15:00:02
  A jak zinterpretować tę informację?
  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onet-pl/ogromne-bogactwo-niemiec-maja-10-bln-euro,1,5028345,wiadomosc.html
 • @grazss 16:04:03
  PKB Unii jest rzędu 12 bln euro.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_the_European_Union#Economic_variation

  PKB to suma dochodów (nie wnikając w szczegóły) z danego okresu w danym państwie. Wyceniając majątek w podejściu dochodowym przyjmijmy mnożnik 10 (dziesięcioletni okres zwrotu inwestycji). Wówczas majątek w Unii to rząd wielkości (duże przybliżenie!) 120 bln euro.

  8 bln majątku Niemców netto to rząd wielkości ok. 6 % majątku wszystkich mieszkańców Unii. Nie szokujący wskaźnik, zwłaszcza jeżeli zważymy, że PKB Niemiec to ok. 20 % PKB Unii oraz że wschodnie Niemcy oazą zamożności nie są z wiadomych powodów.
 • @lju 14:37:06
  A tego arsenału atomowego nie zauważasz.

  "Dwóch ekspertów, którzy przez lata pracowali w administracji Billa Clintona oraz George'a W. Busha, przekonuje w tekście opublikowanym na łamach serwisu politico.com, że wbrew niektórym opiniom Rosja w ogromnym stopniu wpływa na to, jak Stany Zjednoczone realizują swoje plany. Ich zdaniem warto o tym pamiętać. Zwłaszcza w obliczu rychłego powrotu Władimira Putina na Kreml. Eksperci przekonują m.in., że Rosja jest jedynym krajem, który może "wymazać USA z mapy w ciągu 30 minut"."

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/amerykanscy-eksperci-rosja-to-jedyny-kraj-ktory-mo,1,5013580,wiadomosc.html
 • @lju 14:37:06
  A jak nie przestanę "wychwalać" to co? Zamkniecie mnie w Guantanamo bez wyroku czy może Mossad "popełni samobójstwo" na mnie, bo to takie typowo amerykańsko-atlantyckie metody.
  Jak ta Rosja taka słaba to szable w dłoń i prowadź Wielki Jarosławie na Smoleńsk!
  A może ona nie jest taka słaba? A może mafia rządzi nieco bardziej na zachód od Rosji?
 • @lju 02:20:50
  Z tego co wiem to sama rodzina Litwinienki kwestionuje rolę Putina w tym zabójstwie i wskazuje raczej na brytyjskie tajne służby, o czym od paru tygodni aż huczy na portalach brytyjskich.
  Ale o tym gazeta żartobliwie zwana "polską" nie napisze, bo lepiej walić w tą złą Rosję...
 • ciekawe:
  "Dokumenty ujawniają plan ogłoszenia 23 marca bankructwa i zamrożenia kont bankowych w Grecji:


  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/dokumenty_ujawniaja_plan,p1515321419

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031